Hurkacz – Sinner: Gdzie oglądać (13.04)? Transmisja z Monte Carlo

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 16:12
13 kwi 2023, 07:30

Hubert Hurkacz wygrał dwa pierwsze mecze na turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Teraz polskiego tenisistę czeka trzecie starcie, a jego najbliższym rywalem będzie reprezentant Italii Jannik Sinner. Gdzie i kiedy szukać transmisji z pojedynku Hurkacz – Sinner?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Od piłki meczowej do porażki. Hubert Hurkacz żegna się z Monte Carlo

Dotychczasowe boje Polaka były długie i wymagające

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w Monte Carlo wygraną z Laslo Djerem 6:7 (5-7), 7:6 (7-5), 7:6 (7-5). Pojedynek z udziałem polskiego tenisisty był niezwykły i potrwał ponad trzy godziny i 20 minut. W zaciętej batalii mogliśmy zobaczyć m.in. trzy rozegrane tie-breaki czy cztery zmarnowane piłki meczowe.

Następnie wrocławianin pokonał Jacka Drapera 6:3, 6:7 (3-7), 7:5. To również był długi i niezwykle emocjonujący pojedynek, ale i tym razem szczęście było po stronie Polaka, który zameldował się w kolejnej rundzie turnieju w Monte Carlo. Teraz na Hurkacza czeka Włoch Jannik Sinner.

Reprezentant Italii rozstawiony został przed turniejem z numerem siódmym. W ostatniej rundzie wyeliminował Diego Schwartzmana, który skreczował przy stanie 0:6, 1:3. Młody włoski tenisista jest w doskonałej formie. Od połowy lutego miał okazję rozegrać już trzy finały, z których wygrał ten w Montpellier.

Dobra wiadomość jest jednak taka, ż to będzie już czwarte starcie pomiędzy oboma tenisistami. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Huberta Hurkacza, który dwukrotnie triumfował. Pierwszy raz w Miami w 2021 roku, drugi raz w Dubaju w sezonie 2022. Sinner okazał się natomiast lepszym zawodnikiem podczas ATP Finals w Turynie. Jego zwycięstwo miało miejsce dwa lata temu.

Hurkacz – Sinner: Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja

Mecz Hubert Hurkacz – Jannik Sinner w 3. rundzie turnieju ATP w Monte Carlo zostanie rozegrany w czwartek 13 kwietnia 2023. Początek meczu już o godzinie 11. Transmisja TV z meczu na antenie Polsatu Sport lub w usłudze Polsat BOX GO.