I dzień XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka [Podsumowanie]

13 sie 2015, 19:47

Za nami minął I dzień XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie podczas, którego odbyło się sześć zaplanowanych spotkań. Do finału turnieju awansowały drużyny Pogoni Szczecin i ZTR Zaporoże.

W pierwszym meczu o godz. 10:00 zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonał Chrobrego Głogów 25:21 (13:12). Pierwsza polowa w wykonani tych zespołów była nierówna. W  7 minucie po trafieniach Kamila Sadowskiego, Wiktora Kubały, Tomasza Rosińskiego Chrobry prowadził 5-2. Jednak dziesięć minut później to MMTS prowadził 10:5. Ostatecznie wynik do przerwy to jednobramkowe prowadzenie Kwidzynian. W drugiej połowie ekipa gości odjechała gospodarzom na cztery bramki, głównie dzięki postawie Mateusza Seroki i to MMTS Kwidzyn mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

MMTS: Kiepulski, Dudek – Janikowski, Genda 1, Zadura 1, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 1, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański, RRosiak 1, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 9, Potoczny 1, Janiszewski 4.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 2, Sadowski 2, Bąk, Gujski 1, Tylutki, Rosiński 6, Kandora, Kubała 6, Jurecki 2.
Karne: 3/4.
Kary: 0 min.

Kary: MMTS – 8 min. (Rosiak – 4 min., Kryszeń, Janiszewski – po 2 min.); MMTS – 0 min.
Sędziowali: A. Rajkiewicz oraz J. Tarczykowski (Szczecin).

W drugim spotkaniu grupy A Kwidzyn mierzył się z ukraińską drużyną z Zaporoża. Początek spotkania lepiej rozpoczął się dla Polaków prowadzeniem 5:3 w 11 minucie spotkania. Kilka minut później Zaporoże doprowadził do remisu 7:7 a do przerwy wygrywał 13:11 po trafieniach Maksyma Karamyszewa. Po przerwie Kwidzyn dogonił rywali i remisował 14:14 po bramkach Seroki i Zadury. Spotkanie oscylowało w wynikach remisu. W 58 minucie Zaporoże prowadziło 20:19, jednak Mateusz Seroka wyrównał po wykorzystanym rzucie karnym. To była ósma bramka tego zawodnika w tym meczu, z czego siódma zdobyta  z linii siódmego metra. Spotkanie zakończyło się remisem.

MMTS Kwidzyn – ZTR Zaporoże 20:20 (11:13).

MMTS: Kiepulski, Dudek – Janikowski 1, Genda 3, Zadura 2, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański, Nogowski 1, Pilitowski 1, Seroka 8, Potoczny, Janiszewski 1.
Karne: 7/7.
Kary: 6 min.

ZTR: Dierewiankin, Umowist – Seweryn 2, Artemienko 1, Akimienko 2, Kirilenko 2, Zotow, Konstantinow, Ganczew 3, Karamyszew 5, Tilte 4, Biegał 1, Zwiezdow, Kriuczkow.
Karne: 3/3.

Kary: MMTS – 6 min. (Janiszewski – 4 min., Zadura – 2 min.); ZTR – 8 min. (Kirilenko, Zotow, Biegał, Zwiezdow – po 2 min.).

W ostatnim grupowym spotkanie Chrobry spotkał się z Zaporożem. Do przerwy drużyna gospodarzy przegrywała jedną bramką, jednak w drugiej połowie niedyspozycje Chrobrego wykorzystał ukraiński zespół. W drugiej połowie spotkania zawodnicy Chrobrego nie potrafili wykorzystać sześciu rzutów karnych i ZTR Zaporoże pewnie wygrał spotkanie 25:20 (14:13).

Chrobry Głogów – ZTR Zaporoże 20:25 (13:14).

Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 4, Sadowski 3, Bąk 4, Gujski, Tylutki 1, Rosiński, Kandora 1, Kubała 1, Jurecki 1.
Karne: 1/7.
Kary: 2 min.

ZTR: Dierewiankin, Umowist – Seweryn, Artemienko 1, Akimienko 2, Kirilenko 2, Zotow, Konstantinow 5, Ganczew 4, Isanczuk 1, Karamyszew 2, Tilte 4, Biegał 4, Zwiezdow.
Karne: 2/3.

Kary: Chrobry – 2 min. (Pawłowski – 2 min.); ZTR – 6 min. (Biegał – 4 min.; Seweryn – 2 min.).

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zaporoża, która zgarnęła 3 punkty i zagra w finale. Druga drużyna z Kwidzyna również zdobyła 3 punkty ale posiadała gorszy bilans bramkowy (Zaporoże 45 strzelonych i 40 straconych bramek, Kwidzyn 45 strzelonych i 41 straconych bramek). Chrobry zakończył fazę turnieju z zerowym dorobkiem punktowym.

Grupa B

Pierwsze spotkanie Pogoń Szczecin rozegrała z czeską drużyną HBC Ronal Jicin. Pierwsza połowa to zdecydowane prowadzenie Pogoni. Drużyna Jicin po pierwszym kwadransie przegrywała jedynie 8:9. W 22 minucie prowadzenie polskiej drużyny powiększył Łukasz Gierak do stanu 12:8. Do przerwy wynik wydawał się być przesądzony – Pogoń prowadziła już 20:12. W pewnej chwili w drugiej połowie Pogoń dzięki dobrej postawie Kniazieu, Gieraka, Zaremby prowadziła 29:15. Pod koniec meczu Portowcy wyraźnie spuścili z tonu, pozwalając czeskiej drużynie odrobić straty.

Pogoń Szczecin – HBC Ronal Jicin 35:29 (20:12).

Ronal: Machalicky – Skopal 6, Rychna 3, Krahulec 4, Bares 2, Hlava, Loskot 3, Milko 2, Sulc 3, Zeman 1, Groh, Kolc 1, Curda 1, Kurial, Kubik 3.
Karne: 2/2.

Pogoń: Kryński, Kowalski – Grzegorek 1, Bruna 2, Gobber, Walczak 5, Zając 3, Gierak 6, Krupa 4, Krysiak 2, Jedziniak 3, Zaremba 5, Kniaziew 3, Fedeńczak 1.
Karne: 2/5.

Kary: Ronal – 8 min. (Milko – 4 min.; Sulc, Groh – po 2 min.); Pogoń – 6 min. (Bruna, Zając, Krupa – po 2 min.).
Sędziowali: K. Habierski oraz G. Skrobak (Głogów).

W drugim spotkaniu ponownie wystąpił zespół Pogoni w decydującym pojedynku z Zagłębiem Lubin. Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie koniec pierwszej połowy należał minimalnie do Pogoni po niewykorzystanych dwóch rzutach karnych Zagłębia. Szczecinianie doskonale wykorzystali początek drugiej połowy powiększając przewagę do stanu 15:12. Jednak kolejny okres dobrej gry miedziowych pozwolił tym razem prowadzić Zagłębiu 19:17. Po bramkach Dawida Krysiaka, Wojciecha Jedziniaka, Kiryła Kniazieu oraz Łukasza Gieraka to Pogoń prowadziła 23:20. Kiedy wydawało się, że Pogoń utrzyma prowadzenie, to drużyna Zagłębia w 54 minucie po rzucie Olega Macharaszwiliego zdobyła kontaktową bramkę.  Spotkanie przez ostatnie minuty było bardzo wyrównane lecz, to bramki Jedziniaka, Gieraka i Krysiaka pozwoliły wydrzeć zwycięstwo Pogonii i pojawić się w jutrzejszym finale rozgrywek.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 26:27 (12:13)

Zagłębie: Szamryło, Małecki – Stankiewicz 4, Gumiński 4, Kużdeba 1, Marciniak 2, Macharaszwili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Czuwara 2, Pietruszko 1, Krieger 6, Gudz.
Karne: 1/3.
Kary: 4 min.

Pogoń: Kryński – Bruna 3, Walczak 3, Gierak 3, Krupa 4, Krysiak 4, Jedziniak 7, Zaremba 1, Kniaziew 2.
Karne: 1/1.

Kary: Zagłębie – 4 min. (Gudz, Szymyślik – po 2 min.); Pogoń – 6 min. (Walczak – 4 min.; Gierak – 2 min.).

W ostatnim spotkaniu Zagłębie Lubin wyraźnie pokonał zespół Ronal Jicin 33:26 (17:10). Jeszcze w trzeciej minucie po bramce Tomasa Kolca drużyna z Czech prowadziła 3:2, jednak później to Zagłębie konsekwentnie budowało swoją przewagę (8:3). Do przerwy Zagłębie prowadziło 17:10. W ataku błyszeli zawodnicy Wojciech Gumiński i Oleg Macharaszwili. W drugiej połowie do pogoni za wynikiem rzucili się Czesi. W 47 minucie wynik wynosił jeszcze 25:20 dla Lubinian, jednak cztery minuty później przewaga stopniała do jednego trafienia (26:25). Po bramkach Gumińskiego, Marciniaka, Macharaszwiliego to jednak Zagłębie utrzymało zwycięski rezultat.

Zagłębie Lubin – HBC Ronal Jicin 33:26 (17:10).

Zagłębie: Szamryło, Małecki – Stankiewicz 4, Gumiński 8, Kużdeba, Marciniak 3, Macharaszwili 8, Szymyślik 2, Wolski 4, Czuwara 1, Pietruszko 1, Krieger 1, Gudz.
Karne: 3/3.

Ronal: Machalicky, Kurial – Skopal 2, Rychna 2, Krahulec 4, Bares 1, Hlava, Loskot 3, Milko, Sulc 6, Zeman 2, Groh, Kolc 1, Curda 2, Kubik 4.
Karne: 3/3.

Kary: Zagłębie – 8 min. (Krieger – 4 min., Kużdeba, Marciniak – po 2 min.); Ronal – 4 min. (Groh, Machalicky – po 2 min.).

Pierwsze miejsce w grupie B zajęła Pogoń z kompletem zwycięstw i czterema punktami. Drugie miejsce przypadło Zagłębiu Lubin, który pokonał czeski zespół i kończy fazę z dwoma punktami. Grupę B zamyka zespół Ronal Jicin bez zdobycia punktu.

W finale zobaczymy Pogoń Szczecin naprzeciwko ZTR Zaporoże. W meczu o trzecie miejsce Zagłębie Lubin zagra z MMTS Kwidzyn a w spotkaniu o piąte miejsce Ronal Jicin zmierzy się z Chrobrym Głogów.