I liga kobiet: Joker Świecie rozgromiony przez Zawiszę Sulechów!

12 kwi 2015, 15:37

Pierwszo ligowy mecz pomiędzy Zawiszą Sulechów i jokerem Świecie nie zapowiadał żadnych sensacji czy emocji. Zawisza była zdecydowanym faworytem i nie zawidoła swoich kibiców nawet przez chwilę, pewnie wygrywając mecz 3:0.

Pierwszy set obydwa zespoły rozpoczęły mocno, jednak od początku wszystkie akcje lepiej wychodziły Zaiwszankom. Zawodniczki Jokera Świecie nie mogły nawiązać bezpośredniej walki z przeciwniczkami, przez co set padł szybkim zwycięstem zawodniczek z Sulechowa (25:14).

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Mimo iż Zawiszanki zdecydowanie kontrolowały grę, Joker Świecie nie pozostawał daleko w tyle i do końca wszyscy kibice mieli nadzieję na walkę o seta. Niestety, zawodniczki ze Świecia osłabły w końcówce i ten set również zwyciężyły Zawiszanki (25:21).

Trzeci set był już tylko formalnością. Zawodniczki Jokera Świecie po ciężkiej walce ze swoimi słabościami i wspaniałą grą Zawiszy Sulechów nie były w stanie zawalczyć o korzystny wynik w tej partii. Był to jeden z najszybszych setów w damskiej siatkówce, jakie dane nam było oglądać ostatnimi czasy w I lidze i zakończył się bardzo pewną wygraną Zawiszy Sulechów (25:10).

Zawisza Sulechów – Joker Świecie 3:0 (25:14, 25:21, 25:10)