Strona główna Archiwa polskiego-sportu Igrzyska Europejskie 2015 IE: Brąz wywalczony na ringu

IE: Brąz wywalczony na ringu

0

Coraz przyjemniejsze wieści docierają do nas ze stolicy Azerbejdżanu. Najpierw cieszyliśmy się srebrem na pływalni, a teraz brązowy medal na ringu wywalczyła Lidia Fidura w kategorii (75 kg) 

Walkę o finał Polka przegrała ze szwedką Anną Nash-Laurell niejednogłośną decyzją sędziów. Szwedka wyprowadzała bardzo wiele ciosów, które zdaniem sędziów dochodziły do celu. Polka świetnie rozegrała 3 rundę, jednak zupełnie niewytłumaczalny sposób uszło to uwadze arbitrom.

Ostatecznie wypunktowali pojedynek Polki na 2:1 40:36, 40:36 i 37:39 dla rywalki.

To jednak nie jest koniec emocji, gdyż złoto może wywalczyć Sandra Drabik, ponadto w strefie medalowej jest jeszcze troje naszych reprezentantów.

Poprzedni artykułWimbledon: Porażka Przysiężnego
Następny artykułImpel Wrocław szaleje!
Sport zawsze był dla mnie ważny. W młodości grałem między innymi w piłkę nożną i koszykówkę. Dziennikarzem polski sport zostałem z pasji! Zawsze mnie to pociągało. Wyobrażałem sobie siebie przed mikrofonem i próbowałem naśladować najlepszych speców w tej dziedzinie. Teraz mam ku temu okazję. Mogę się opierać na wielkich mistrzach polskiego sportowego mikrofonu. Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Andrzej Zydorowicz, Tomasz Zimoch, Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski, św. pamięci Bohdan Tomaszewski i Jan Ciszewski potrafili budować atmosferę wielkiego sportowego święta. Są po dziś dzień dla mnie niedoścignionym wzorem.

Komentarze