IE Kraków 2023. Polka wicemistrzynią Europy w slalomie kajakowym!

1 lip 2023, 20:57

Reprezentantki Polski w slalomie kajakowym pokazały się ze znakomitej strony podczas sobotniej rywalizacji w w ramach igrzysk europejskich. W konkurencji K-1 ze srebra cieszyła się Klaudia Zwolińska, a tuż za podium znalazła się Natalia Pacierpnik.

Srebro Natalii Zwolińskiej

Trzeciego dnia mistrzostw Europy w slalomie kajakowym, które odbywają się w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna w Krakowie Polacy wywalczyli drugi medal. Ze znakomitej strony pokazała się Klaudia Zwolińska, która już w półfinale rywalizacji w konkurencji K-1 dała popis umiejętności.

W finałowej rywalizacji Polka co prawda dostała karne punkty, ale i tak popłynęła najszybciej w stawce finalistek i nadrobiła stratę, docierając do mety jako druga. To był pierwszy w historii mistrzostw Europy indywidualny medal reprezentantek Polski. Tuż za podium uplasowała się druga z reprezentantek Polski, Natalia Pacierpnik.

To jest mój najważniejszy medal w karierze, swego rodzaju przełamanie. Od paru lat zmagałam się tym, że zawsze byłam blisko czołówki, jednak czasem brakowało szczęścia, albo popełniałam zbyt dużo błędów. To była bardziej walką z moją głową, mentalem, a nie z torem. Myślę, że to krok w mojej karierze, który nareszcie wykonałam – powiedziała Zwolińska.

Polacy bez medalu

W rywalizacji mężczyzn reprezentanci Polski mieli mniej szczęścia. Najbliżej awansu do finałowych zmagań był Dariusz Popiela, który jednak dostał karne punkty po analizie wideo. Na skutek tego stracił szansę na walkę o medale.

Medaliści 3. dnia ME w slalomie kajakowym

K-1 mężczyzn:
1. Jiri Prskavec (Czechy) 88.21
2. Martin Dougoud (Szwajcaria) 89.60
3. Joseph Clarke (Wielka Brytania) 87.80

K-1 kobiet:
1. Ricarda Funk (Niemcy) 99.09
2. Klaudia Zwolińska (Polska) 101.06
3. Tereza Fiserova (Czechy)
4. Natalia Pacierpnik (Polska) 106.08

Igrzyska Europejskie. Dawid Kubacki ze złotym medalem na Wielkiej Krokwi!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA