Złote Wiosła. Ponad sto medali naszych kajakarzy w 2023 roku

20 lis 2023, 08:52

W Choroszczy pod Białymstokiem odbyła się Ogólnopolska Gala Środowisk Kajakowych. Podczas niej wręczono Złote Wiosła i podsumowano ostatni sezon, który okazał się niezwykły dla biało-czerwonych sportowców.Złote Wiosła wręczone po zakończeniu świetnego sezonu

Statuetki w kategorii “Sprint Kajakowy” otrzymały mistrzynie i wicemistrzynie świata w dwójce Martyna Klatt oraz Helena Wiśniewska. Druga nagroda dotyczyła kajakowego slalomu. Biało-czerwonym udało się wywalczyć komplet kwalifikacji na paryskie igrzyska. Tu zdecydowanie największą jest Klaudia Zwolińska, która zdobyła dwa medale Igrzysk Europejskich, brąz mistrzostw świata i stanęła na podium Pucharu Świata.

W kategorii “Kajakarstwo turystyczne i powszechne” Złotymi Wiosłami uhonorowano Marka Babika. Statuetka dla parakajakarza trafiła do Jakuba Tokarza, mistrza Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro. W gronie „Sportów Kajakowych Nieolimpijskich” nagrodzono Mateusza Rynkiewicza, trenera kadry w maratonie.

Doceniono również wyczyny Karola i Marcina Garbaczów oraz Adama Wysockiego (kategoria “Masters i smocze łodzie”). Statuetki “Kajakarski Trener Roku” otrzymali natomiast: trener kobiecego sprintu Tomasz Kryk i trener kadry slalomistów Jakub Chojnowski.

Polski Związek Kajakowy
Fot. Polski Związek Kajakowy

Za nami udany rok, bo z imprez rangi mistrzowskiej nasi zawodnicy przywieźli sto trzy medale, a trzydzieści procent z nich miało złoty kolor. Liczę, że kolejny rok, czyli rok olimpijski, będzie jeszcze lepszy – podsumował Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA