MŚ w kajakarstwie. Polska z pierwszym złotym medalem

Aktualizacja: 25 sie 2023, 19:16
25 sie 2023, 17:54

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zdobyły złoty medal w kajakowym sprincie C2 na 200 metrów. Polki na finiszu wyprzedziły reprezentujące Niemcy Paulinę Paszek i Jule Hake oraz Węgierki: Blankę Kiss i Annę Lucz. Kilka chwil wcześniej brązowy krążek w sprincie wywalczył natomiast Oleksii Koliadych.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

MŚ w Duisburgu. Klatt, Wisniewska mistrzyniami świata

W piątek rozpoczęły się pierwsze finały na kajakarskich MŚ w Duisburgu z udziałem reprezentantów Polski. Już po godzinie 17 na szyjach reprezentantów Polski zawisły bowiem pierwsze medale Brąz w sprincie na 200 metrów w kategorii C-2 wywalczył Oleksii Koliadych. Nasz zawodnik pokonał swój dystans z czasem 39,046 i przegrał tylko z Arturem Guliewem  i Joanem Moreno.

Z kolei Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zdobyły złoty medal w kajakowym sprincie C2 na 200 metrów. Nasz zawodniczki na finiszu wyprzedziły Paulinę Paszek i Jule Hake z Niemic oraz Blankę Kiss i Annę Lucz z Węgier. Polki całą trasę ukończyły z czasem 36.681.

Kilka chwil później na dystansie 500 m rywalizowała kobieca czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto oraz Adrianna Kąkol. Nasze zawodniczki broniły mistrzowskiego tytuły wywalczonego przed rokiem w Kanadzie. Polki ostatnie zajęły drugie miejsce. Lepsze od nich okazały się kajakarki z Nowej Zelandii.

W piątek brązowym medalistą mistrzostw świata w rywalizacji osób niepełnosprawnych został Mateusz Surwiło (KL3 M 200). To jednak nie koniec naszych szans naszych zawodników. Kajakarskie mistrzostwa świata w Duisburgu potrwają do niedzieli. Medaliści globalnego czempionatu mają pewną kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.