Kolejni Polacy z awansem na IO 2024! Zwolińska i Polaczyk pojadą do Paryża

23 wrz 2023, 15:00

Klaudia Zwolińska i Mateusz Polaczyk powalczą o medale podczas rozgrywanych w Londynie mistrzostw świata w kajakarstwie slalomowym. Reprezentanci Polski dobrze się spisali w półfinałowych wyścigach, a jednocześnie zapewnili sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Zwolińska jedzie na IO 2024

W ostatni piątek Klaudia Zwolińska miała sporego pecha, który pozbawił ją występu w finale konkurencji C1. Tym razem jednak dwukrotna wicemistrzyni igrzysk europejskich podjęła decyzję o przejściu do kajaku, co, jak się okazało, było bardzo dobrą decyzją.

W sobotnim wyścigu półfinałowym Zwolińska zajęła piąte miejsce z wynikiem 104.91, dzieki czemu zapewniła sobie możliwość walki o medale. Najlepsza w tej konkurencji była Jessica Fox z Australii, która zaliczyła wynik 102.13. 24-latka wywalczyła tym samym kwalifikację na igrzyska olimpijskie w konkurencji K1. Polka będzie mogła także wystąpić w crossie i C1.

Polaczyk również z awansem na igrzyska

Z bardzo dobrej strony podczas mistrzostw świata w kajakarstwie slalomowym w Londynie pokazał się także Mateusz Polaczyk. Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata w półfinałowym wyścigu zajął ósme miejsce z wynikiem 95.74. Awansował tym samym do walki o medale, a jednocześnie wywalczył kwalifikację na igrzyska w Paryżu.

W półfinałowej rywalizacji najlepszy był Brytyjczyk Joseph Clarke z wynikiem 90.96. Dwóch pozostałych Polaków uplasowało się na dalszych pozycjach – Dariusz Popiela był 28. (99.41), a Michał Pasiut zajął 31. miejsce (100.09).