IE: Polki w półinale!

23 cze 2015, 12:21

Polskie siatkarki w przed chwilą zakończonym ćwierćfinale na Igrzyskach Europejskich w Baku pokonały tie-breaku niemiecką reprezentację 15:10.

Polki wygrały pierwszy i drugi set w stosunku 25:23 i 25:18. Kiedy wydawało się, że w tym meczu nie oddadzą żadnego seta, Niemki zaczęły odrabiać straty. W trzecim secie niemieckie siatkarki pokonały łatwo podopieczne Jacka Nawrockiego 18:25. Czwarty set to prawdziwy nokaut na Polkach, które przegrały do 14. punktów.

W tie-breaku polska reprezentacja na początku przegrywała, jednak odkąd Agnieszka Bednarek- Kasza zapewniła Polkom prowadzenie, nasze siatkarki nie oddały już go do końca piątego setu. Piętnasty punkt w tie-breaku zafundowała polskiej reprezentacji Niemka, która zaserwowała piłkę w aut.

Rywalki Polek w półfinale poznamy już dziś. Będą nimi zwyciężczynie ćwierćfinału Belgia- Serbia, który rozpocznie się o godzinie 18.