IE: Reprezentacja Polski bez medalu!

28 cze 2015, 09:53

O brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku 2015 Polska musiała zawalczyć z nie lada przeciwnikiem, a mianowicie z Rosjanami. Mimo trudnego przeciwnika i osłabienia mentalnego po ostatniej porażce z Bułgarią, nasza reprezentacja B podeszła do meczu na najwyższym światowym poziomie. Niestety jednak, nie udało im się pokonać Rosjan, a tym samym zakończyli rywalizację bez medalu Igrzysk Europejskich.

Pierwszy set obydwa zespoły zaczęły bardzo równo. Rywalizacja niemalże przez cały czas odbywała się punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną na prowadzeniu schodzili Rosjanie (7:8) ale zaraz po niej Polacy wyrównali (8:8). Podczas drugiej przerwy technicznej przewaga naszych przeciwników była już większa (13:16), jednak i ją naszej reprezentacji udało się odrobić (17:17). Ostatecznie seta na przewagi zwyciężyli Rosjanie, po błędzie dotknięcia siatki po naszej stronie siatki (24:26).

Druga partia, podobnie jak pierwsza, nadal była bardzo wyrównana, tym razem to jednak Polacy co jakiś czas wychodzili na niewielkie prowadzenie, także na przerwach technicznych (8:7), (16:14). W ścisłej końcówce jednak Rosjanie odrobili straty i walka rozgrywała się w ostatnich, bardzo nerwowych akcjach, gdzie więcej zimnej krwi zachowała nasza reprezentacja wygrywając partię (25:23).

Trzeciego seta Polacy zaczęli wręcz śpiewająco, od razu wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Na pierwszej przerwie technicznej nasza reprezentacja wciąż pokonywała przeciwników (8:6) jednak przewaga topniała w oczach i Rosjanie szybko wyrównali (9:9). W dalszej części partii nadal to nasi reprezentanci spisywali się lepiej, co jakiś czas odskakując przeciwnikom na dwa czy trzy punkty. Ostatecznie jednak, z powodu własnego błędu w zagrywce, set padł zwycięstwem Rosjan (23:25).

Czwarta partia zaczęła się podobnie do pierwszej, a na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu znowu byli Rosjanie. Polakom niezwykle ciężko było się skoncentrować po przegraniu poprzedniej partii, w której mieli naprawdę ogromne szanse na zwycięstwo. Mimo chwilowej ogromnej niemocy po naszej stronie boiska (13:19) nasi reprezentanci pozbierali się i szybko odrabiali straty, doganiając przeciwników w szokujący sposób (20:20), a nawet wychodząc na prowadzenie (21:20) co mocno wybiło naszych przeciwników z rytmu gry. Walka w końcówce partii była niezwykle zacięta i widowiskowa, jednak to Rosjanie zwyciężyli o włos (23:25).

Polska – Rosja 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25)

Polska: Konarski, Dryja, Nowakowski, Woicki, Śliwka, Kędzierski, Kosok, Szalpuk, Wojtaszek, Ferens, Kowalski, Romać, Buchowski, Grzechnik.
Rosja: Wlasow, Kowalew, Markin, Filippow, Kabeszow, Poletajew, Kliuka, Demakow, Kobzar, Kimerow, Wołkow, Żygałow, Nikitrin, Bragin.