IE: Skuteczna pogoń naszych siatkarzy! Mistrzowie tie-breaku

18 cze 2015, 22:20

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odniosła trzecie zwycięstwo w grupie A igrzysk europejskich. Nasz zespół pokonał Serbię 3-2 i jako jedyni w grupie pozostajemy niepokonani, jednak zajmujemy dopiero trzecią pozycję.

Nasza reprezentację rozpoczęła spotkania składem znanym z poprzednich gier, a prezentował się on następująco: Dryja, Kosok, Konarski, Śliwka, Szalpuk, Woicki i libero Wojtaszek.

Pierwszy set tylko w początkowej fazie był wyrównany, a dokładnie do stanu 5:5. Od tego momentu Serbia odskoczyła na kilka punktów, następnie jeszcze powiększała przewagę i ostatecznie wygrała aż 25:13. W drugiej odsłonie było podobnie, jednak tym razem nasi rywale uzyskali decydującą przewagę dopiero po drugiej przerwie technicznej. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Polacy byli na kolanach, ale w trzeciej odsłonie zdołali się podnieść. Już przed przerwą techniczną trzeciego seta, zyskali kilka punktów zaliczki, co pozwoliło im kontrolować wynik do końca. Tym razem to bałkańska drużyna została rozbita 25:15. Nasi siatkarze musieli wygrać również kolejną partię. Czwarty set był najbardziej wyrównany, gdyż największa przewaga obydwu drużyn wynosiła maksymalnie dwa punkty. Minimalnie lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 25:23 i wyrównali stan rywalizacji (2-2).

Tie-break rozpoczął się idealnie! Szybko odskoczyliśmy rywalom na 3 punkty co dawało duży komfort w grze. Polska nie oddała prowadzenia już do końca (15:9) i po raz kolejny wygrała spotkanie w pięciu setach.

Serbia – Polska 2-3 (25:13, 25:21, 15:25, 23:25, 9:15)