IE w Baku: Kłys poza podium

26 cze 2015, 19:38

Zawodniczka UKS-u Judo Kraków Katarzyna Kłys niestety nie stanie na podium Igrzysk Europejskich i mistrzostw Europy w judo. Polka przegrała pojedynek o 3. miejsce w kategorii 70 kg z Niemką Szaundrą Diedrich przez ippon.

Czwarte miejsce z jednej strony jest nie najgorsze. Z drugiej jednak dla zawodniczki, która ma na swoim koncie trzy srebra i brąz mistrzostw Europy, a także brąz mistrzostw świata jest to na pewno spory niedosyt.

Polka na początku rywalizacji wygrała z Megan Fletcher z Wielkiej Brytanii poprzez yuko. W 1/8 finału na Kłys czekała już reprezentantka Belgii Lola Mansour, którą również odprawiła z kwitkiem wygrywając przez ippon. Później, również przez ippon, wygrała z dwukrotną brązową medalistką mistrzostw Europy Bernadette Graf z Austrii. W repasażach trafiła na Szwajcarkę Juliane Robre, która pokonała przez waza-ari.

Przypomnijmy, że rywalizacja judoków i judoczek na Igrzyskach Europejskich w Baku to jednocześnie mistrzostwa Europy. Mistrzostwa Starego Kontynentu miałby się odbyć w kwietniu, jednak Europejska Unia Judo zabrała turniej brytyjskiej federacji m. in. za podpisania umowy z UFC.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA