Udany początek Igi Świątek na trawie! Trudny pierwszy set, potem dominacja

26 cze 2023, 21:14

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania na trawiastych kortach. W próbie generalnej przed Wimbledonem liderka rankingu WTA pokonała w pierwszej rundzie turnieju w Bad Homburg Niemkę Tatjanę Marię 5:7, 6:2, 6:0 i awansowała do drugiej rundy zmagań.

Trudny pierwszy set, potem pewna gra Świątek

Pierwszego seta triumfatorka French Open rozpoczęła udanie – od przełamania Niemki i wygrania drugiego gema przy własnym serwisie. Później gra nieco się wyrównała, a do remisu 4:4 doszło wraz z przełamaniem Polki przez rywalkę. Przy stanie 5:6 Maria ponownie wygrała przy zagrywce Świątek, dzięki czemu pierwszą partię wygrała 7:5.

W drugim secie nasza tenisistka wyraźnie się uspokoiła, co przełożyło się na znacznie skuteczniejszą grę. Dość szybko wyszła na prowadzenie 4:1 i choć nie wykorzystała pierwszej piłki setowej przy stanie 5:1, w kolejnym gemie bez problemu dokończyła seta, wygrywając go w pewnym stylu 6:2.

Trzeci set był już popisem w wykonaniu naszej tenisistki. Po trzykrotnym przełamaniu Niemki Iga Świątek nie pozostawiła wątpliwości, że nawet pomimo gry na niezbyt lubianej przez siebie nawierzchni, obecnie jest najlepszą zawodniczką świata. Pewnie wygrała z Marią 6:0 i awansowała do kolejnej rundy.

Iga Świątek (1. WTA) vs Tatjana Maria (58. WTA) 5:7, 6:2, 6:0

W drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Bad Homburg przeciwniczką Igi Świątek będzie Szwajcarka Jil Teichmann (129. WTA), która w poprzedniej rundzie rozprawiła się z Amerykanką Claire Liu (95. WTA), którą ograła 3:6, 6:3, 6:4.