Iga Świątek nie dokończyła meczu przez kontuzję. Rybakina w półfinale WTA Rzym

Aktualizacja: 18 maj 2023, 16:26
18 maj 2023, 00:40

Iga Świątek nie zagra w półfinale zawodów Internazionali BNL d’Italia 2023. Nasza tenisistka w środowy wieczór była bliska zrewanżowania się Jelenie Rybakinie za trzy ostatnie porażki. Ostatecznie musiała jednak poddać mecz 1/4 finału ze względu na kontuzję, której nabawiła się w trakcie spotkania.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Łzy i bezradność. Iga Świątek nie dotrwała do końca meczu

W poprzednich rundach turnieju WTA Rzym 2023 Iga Świątek nie dała swoim rywalkom żadnych szans. Najpierw Polka pokonała Anastazję Pawluczenkową (6:0, 6:0), a następnie odesłała do domu Łesię Curenko (6:2, 6:0). W 1/8 finału z wyższością raszynianki pogodzić musiała się natomiast Donna Vekić (6:3, 6:4).

Prawdziwym testem dla Igi Świątek miał być jednak ćwierćfinał. Los zestawił Polkę z Jeleną Rybakiną, który pokonała naszą zawodniczkę w trzech ostatnich starciach. Kazaszka wygrała biało-czerwoną tenisistkę  podczas World Tennis League w Dubaju, a następnie wyrzuciła ją z Australian Open oraz Indian Wells.

Mecz w Rzymie zaczął się jednak dla Polki doskonale. Raszynianka w środowym meczu przełamała rywalkę już na samym początku pojedynku. Potem udało jej się zdobyć gema także przy trzeciej wymianie. Tę część gry najlepsza rakieta świata przechyliła na swoją korzyść w ciągu zaledwie 45 minut (6:2).

Drugi set również zaczął się rewelacyjnie dla Igi Świątek, która i tym razem przełamała rywalkę w pierwszym gemie. Wówczas wydawało się, że polsko-kazachskie starcie musi zakończyć się na korzyść naszej tenisistki. W tym momencie Rybakina włączyła jednak wyższy bieg i niedługo później wyrównała na 4:4. Drugi set ostatecznie zakończył się remisem.

Do jego rozstrzygnięcia potrzebny był więc tie-break, w którym lepsza okazała się rywalka Igi Świątek (7:3). Pod koniec nasza tenisistka nabawiła się kontuzji i poprosiła o przerwę medyczną. Po interwencji lekarza Iga Świątek wróciła jeszcze na kort, ale wytrzymała tylko cztery gemy. Przy stanie 2:2 w trzecim secie musiała ostatecznie zrezygnować z dalszej rywalizacji.