Iga Świątek w finale WTA Stuttgart. Mecz przerwał dramat jej rywalki

Aktualizacja: 24 kwi 2023, 08:33
22 kwi 2023, 16:52

Wspaniale zapowiadał się pojedynek Iga Świątek – Ons Jabeur. Niestety, mecz zakończył się już w pierwszym secie, gdyż Tunezyjka nie była w stanie kontynuować gry. W związku z tym do wielkiego finału turnieju WTA 500 awansowała Polka, które na korcie spędziła tylko 17 minut.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jabuer kontuzjowana. Świątek z błyskawicznym awansem

Kilka minut po godzinie 16 rozpoczął się wyczekiwany przez kibiców mecz Świątek – Jabeur. Wielkie widowisko nie potrwało jednak zbyt długo. Już przy stanie 1:0 Tunezyjka musiała poprosić o przerwę. Zawodniczka musiała zejść z kortu. Prawdopodobnie doznała kontuzji łydki.

Szybko z pomocą przyszły jej służby medyczny. Tenisiscte założono opatrunek, a kibice wspierali ją oklaskami. Jabeur wróciła więc na pole gry, ale wytrwała tylko dwa kolejne gemy. Przy stanie 3:0 ponownie usiadła na ławce z grymasem bólu na twarzy. W tym momencie poddała mecz, a do wielkiego finału przeszła Iga Świątek.

Tam polską tenisistkę czeka pojedynek z Białorusinką Aryną Sabalenką. Ta wygrała w pierwszym półfinale z Rosjanką Anastazją Potapową 6:1, 6:2. Ostatni mecz tego turnieju odbędzie się w niedzielę. Będzie to rewanż za ubiegłoroczną edycję tej imprez. Wówczas Polak wygrała w Stuttgarcie 6:2, 6:2.