Iga Świątek wyprzedziła Arynę Sabalenkę. W tym roku nie ma sobie równych

27 cze 2023, 10:18

Iga Świątek w poniedziałkowe późne popołudnie wygrała z Tatjaną Marią w meczu pierwszej rundy turnieju w Bad Homburg. Było to jej 36. zwycięstwo w tym sezonie i wyprzedziła pod tym względem Arynę Sabalenkę, która jak dotąd triumfowała 35 razy.

Udany początek Igi Świątek w Bad Homburg

W poniedziałek Iga Świątek zadebiutowała w turnieju WTA 250 w niemieckim Bad Homburg. W pierwszej rundzie nie miała łatwego zadania – jej rywalką była reprezentantka gospodarzy Tatjana Maria, która raptem dzień wcześniej grała w finale turnieju rangi WTA 125 Challenger we włoskiej Gaibie.

Pierwszy set tego spotkania pokazał, że Polka musi na nowo poczuć trawiastą nawierzchnię – Niemka wygrała go 7:5. Później jednak Świątek pokazała zdecydowanie lepszy tenis, czego efektem były dwa pewnie wygrane sety 6:2, 6:0 i awans do kolejnej rundy.

Świątek wyprzedziła Sabalenkę

Triumf nad Marią był 36. zwycięstwem odniesionym przez polską tenisistkę w tym sezonie. Dzięki temu wyprzedziła Arynę Sabalenkę, która jak dotąd wygrała 35 spotkań. Trzecie miejsce zajmuje z kolei Kazaszka Jelena Rybakina z 31 wygranymi meczami na koncie.

W drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Bad Homburg Iga Świątek zagra z Jil Teichmann (129. WTA). Szwajcarska tenisistka w pierwszym meczu poradziła sobie z Amerykanką Claire Liu (3:6, 6:3, 6:4). Do głównej drabinki dostała się po udanych kwalifikacjach, w których pokonała Argentynkę Nadię Podoroską 7:5, 6:3.

Docelowym turniej na trawiastej nawierzchni dla Igi Świątek jest wielkoszlemowy Wimbledon, który odbędzie się w dniach 3-16 lipca. Przed rokiem Polka dotarła do trzeciej rundy, przegrywając z Francuzką Alize Cornet.