Iga Świątek z mocnym apelem. Ma przesłanie do internetowych krytyków

18 sie 2023, 13:37

Iga Świątek od 72 tygodni utrzymuje się na szczycie rankingu WTA, a mimo to potrafi spaść na nią fala krytyki nawet za pojedynczy przegrany set. Polka ma dość presji, jaką nakładają na nią niektórzy kibice i przed meczem z Marketą Vondrousovą zaapelowała o to, aby fani byli bardziej powściągali przy okazji umieszczania w sieci komentarzy pod jej adresem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek reaguje na hejt. Ma dość ciągłej krytyki

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju WTA Cincinnati. W ramach imprezy Western & Southern Open 2023 Polka wygrała już dwa spotkania. Na początek amerykańskich zmagań ograła Danielle Collins 6:1, 6:0. W czwartek 22-latka pokonała natomiast Qinwen Zhang 6:3, 1:6, 1:6.

Po meczu z Chinką pod adresem Polki pojawiły się krytyczne komentarze z powodu przegranego seta. Niektórzy kibice, zamiast cieszyć się ze zwycięstwa naszej najlepszej tenisistki, woleli skupić się na fakcie, że ta miała problemy w pierwszej partii. Iga Świątek zareagowała na takie opinie przed meczem z Marketą Vondrousovą.

Ostatni mecz nie był idealny i wszyscy to widzieliśmy, ale ilość krytyki i hejtu, jakie spadają na mnie i mój sztab po przegranym secie, jest niedorzeczna. Chciałabym przekonać Internautów do tego, by ich komentarze w sieci były bardziej przemyślane. Byłoby wspaniale, gdyby dziennikarze mi w tym pomogli – powiedziała Iga Świątek.

Wszyscy wiele poświęcamy i wszyscy ciężko pracujemy, aby być w tym miejscu. Każdego dnia dajemy z siebie 100 procent. Smutno jest widzieć, jak jesteśmy oceniani […] Chciałabym, żeby kibice zobaczyli też pozytywne strony. To, jak rozwiązuje problemy na korcie i wychodzę z kłopotów – dodała liderka rankingu.

Staram się być jak najlepszym człowiekiem i zawodniczką. Chciałam po prostu zachęcić ludzi w internecie do bycia bardziej pozytywnymi – podsumowała Świątek.

Świątek – Vondrousova i Hurakcz – Popyrin (18.08). Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z Cincinnati