Iga Świątek znowu deklasuje rywalkę! Pewny awans do finału turnieju w Dosze

17 lut 2023, 18:02

Po raz kolejny Iga Świątek pokazała, że znajduje się w wybornej dyspozycji. W półfinałowym spotkaniu podczas turnieju WTA 500 w Dosze nasza zawodnika rozbiła 6:0, 6:1 Wieroniką Kudermietową i całkowicie zasłużenie awansowała do finału.

Iga Świątek przystąpiła do turnieju w Dosze od drugiej rundy. Jej pierwszą rywalką była Amerykanka Danielle Colins, która nie miała w starciu z Polką żadnych szans. Pierwszy set zakończył się wygraną najlepszej polskiej tenisistki 6:0, natomiast w drugim secie przeciwniczka zdołała wygrać tylko jednego gema.

Iga Świątek deklasuje kolejną rywalkę

W ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Dosze Polka miała zagrać z Belindą Bencić, ale ostatecznie do tego starcia nie doszło. Szwajcarka w czwartek poinformowała o wycofaniu się z rywalizacji na skutek zmęczenia. Wobec tego Świątek zagrała o finał z Wieroniką Kudermietową.

Pierwszy set był absolutnym popisem w wykonaniu naszej zawodniczki. Po trzykrotnym przełamaniu i upłynięciu zaledwie 25 minut Świątek mogła się cieszyć z wygrania pierwszej partii. Rosyjska tenisistka nie miała absolutnie nic do powiedzenia w tym pojedynku.

W drugim secie Kudermietowa istniała jedynie w drugim gemie, który zakończył się na jej korzyść. Poza tym Polka ponownie pokazywała kapitalną grę i nie pozwalała rywalce na zdobycie zbyt wielu punktów. Ostatecznie set zakończył się jej wygraną 6:1 i całe spotkanie zwyciężyła 2:0.

Iga Świątek (1. WTA) vs Wieronika Kudermietowa (11. WTA) 6:0, 6:1

Dzięki temu Iga Świątek awansowała do finału turnieju w Dosze, w którym powalczy o obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. Pojedynek o końcowe zwycięstwo będzie starciem na samym szczycie, bowiem jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 2. Jessica Pegula.