Iga to zrobiła! Zdeklasowała Pegulę i wygrała turniej w Katarze!

18 lut 2023, 17:30

Iga Świątek po raz drugi z rzędu najlepszą tenisistką turnieju WTA 500 w Dosze! Liderka rankingu bez żadnego problemu wygrała w finale z Jessicą Pegulą, pozwalając rywalce na zdobycie zaledwie trzech gemów na przestrzeni całego spotkania!

Iga Świątek od początku tegorocznej edycji turnieju w Dosze pokazywała, że jest w znakomitej dyspozycji. W dwóch poprzednich spotkaniach – z Amerykanką Danielle Collins i Rosjanką Wieroniką Kudermietową dała im wygrać zaledwie dwa gemy. Można było więc zakładać, że w finale Polka również pokaże niesłychaną moc.

Kapitalna gra Igi Świątek i triumf w Dosze

Początek meczu był idealny – pierwszego gema Świątek wygrała bez oddania punktu Peguli. Dwa kolejne były bardziej zacięte, a wynik po nich brzmiał 2:1. W dalszych etapach seta obie zawodniczki przełamały, przy czym Polka dokonała tego dwukrotnie, dzięki czemu wygrała tę partię 6:3.

Drugi set był już prawdziwym popisem liderki rankingu WTA. Pegula nie miała absolutnie nic do powiedzenia, z czego Świątek skrzętnie korzystała. Nasza zawodniczka regularnie punktowała rywalkę, która nie miała nawet pola do popełniania błędów – Polka grała znakomicie i sama wywalczała poszczególne punkty. Decydująca partia zakończyła się jej wygraną 6:0 i cały mecz 2:0!

Iga Świątek (1. WTA) vs Jessica Pegula (4. WTA) 6:3, 6:0

Świątek tym samym po raz drugi w karierze obroniła tytuł turnieju WTA. Po raz pierwszy miało to miejsce w maju 2022 roku, kiedy to po raz drugi z rzędu wygrała w Rzymie. Teraz dokonała tego po raz drugi po tym, jak rok temu triumfowała w Dosze po finale z Anett Kontaveit.

Triumf w Dosze jest także pierwszym wygranym turniejem przez Polkę w 2023 roku. Do tej pory grała jedynie w Australian Open, z którego odpadła w czwartej rundzie, po porażce z Jeleną Rybakiną.