Igrzyska Europejskie 2023. Polska zdobyła srebrny medal w strzelectwie

28 cze 2023, 18:20

W środę Polska wywalczyła kolejny medal podczas igrzysk europejskich 2023. Świetnie spisała się nasza reprezentacja podczas drużynowej rywalizacji kobiet w strzelectwie. Biało-czerwone doszły do finału, gdzie uległy zawodniczkom z Ukrainy 10:16.

Igrzyska Europejskie 2023. Kolejny medal dla Polski

Polska reprezentacja do zawodów przystąpiła w składzie: Joanna Wawrzonowska, Klaudia Breś i Julita Borek. Nasze zawodniczki rywalizowały w strzelectwie kobiet z 25 metrów. Biało-czerwone zawodniczki świetnie zaprezentowały się w kwalifikacjach. Zajęły w nich drugie miejsce, dzięki czemu wywalczył sobie awans do finału.

Łącznie Polski zdobyły 438 punktów. Nasze zawodniczki zostały wyprzedzone tylko przez reprezentantki Ukrainy, które zebrały o jedno oczko więcej. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyły Węgierki (437 punktów). Z kolei na czwartej lokacie uplasowały się Niemki (435 oczek).

Do finału awansowały więc Polki i Ukrainki. W finale ponownie lepsze okazały się zawodniczki zza naszej wschodniej granicy. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 16:10. Ukrainki zgarnęły więc złoto, a Polki zostały nagrodzone srebrnym medalem. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Niemki. W meczu o brązowy medal pokonały Węgierki 16:12.