Igrzyska Europejskie 2023. Skoczkowie poza podium w konkursie drużynowym

29 cze 2023, 20:44

W czwartek odbył się konkurs drużyn mieszanych rozgrywany w ramach igrzysk europejskich. Reprezentacja Polski w składzie: Anna Twardosz, Dawid Kubacki, Nicole Konderla, Piotr Żyła zajęła w nim piąte miejsce. Całe zawody wygrali zawodnicy z Austrii. Na podium znalazło się miejsce również dla reprezentantów Norwegii oraz Słowenii.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dobry występ reprezentacji Polski w narciarskim mikście

Czwartek był niezwykle intensywnym dniem dla skoczków narciaskich. O poranku rozpoczął się konkurs na Średniej Krokwi, w którym udział wzięli mężczyźni. Pierwotnie zawody na Średniej Krokwi w Zakopanem miały odbyć się w środę, ale pogoda pokrzyżowała te plany. Po występie 41 z 54 zawodników konkurs przerwano i przeniesiono właśnie na czwartek.

Z kolei po południu kibice mogli oglądać zmagania drużyn mieszanych. Biało-czerwoni spisali się w nich dobrze i zajęli piąte miejsce. Jako pierwsza skok oddała Anna Twardosz, która w swoje próbie osiągnęła 87,5 metra. W drugiej kolejce na belce startowej pojawił się Dawid Kubacki. Nasz zawodnik skoczył 101,5 metra.

Jako trzecia zaprezentowała się Nicole Konderla. Polska zawodniczka poleciała 90 metrów. Z kolei Piotr Żyła pofrunął 105,5 metra. Tym samym po pierwszej serii nasza reprezentacja zajmowała piąte miejsce. Na półmetku prowadzili Austriacy z ponad trzydziestopunktową przewagą nad Norwegami i Słoweńcami.

W drugiej serii niewiele się zmieniło. Twardosz rozpoczęła tę część od skoku na odległość 81 metrów, Kubacki pofrunął 96, metra, natomiast Konderla tylko 77,5 metra. Na szczęście doskonale w ostatniej próbie spisał się Żyła, dzięki czemu nie daliśmy się wyprzedzić Szwajcarom i zawody zakończyliśmy w pierwszej piątce.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

IE Kraków 2023. Tschofenig wygrywa konkurs na Średniej Krokwi, Żyła siódmy

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA