Igrzyska Europejskie Kraków. Kajakarze z pierwszymi medalami dla Polski!

22 cze 2023, 16:41

Polscy kajakarze znakomicie rozpoczęli zmagania w Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Po złoto sięgnęły Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, natomiast Norman Zezula i Aleksander Kitewski cieszyli się z brązu.

Polskie osady z dwoma medalami

Jako pierwsi po medal sięgnęli reprezentaci Polski w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Norman Zezula i Aleksander Kitewski stoczyli znakomity bój z Hiszpanami Cayetano Garcią i Pablo Martinezem o srebro, ale ostatecznie zajęli trzecie miejsce ze stratą 0,04 sekundy. Najlepsi byli Włosi Carlo Tacchini i Gabriele Casadei.

Kilkadziesiąt minut później polscy sportowcy otworzyli worek ze złotymi medalami. Dokonały tego Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, które wygrały rywalizację na olimpijskiej konkurencji K4 500. Polki wyprzedziły o 0,92 Niemki, a trzecie miejsce zajęła osada z Danii.

Dwa pierwsze medale Polaków to dobry prognostyk przed kolejnymi dniami igrzysk europejskich. W poprzednich dwóch edycjach biało-czerwoni sięgnęli łącznie po 34 krążki – w 2015 roku w Baku po 20 (w tym dwa złote), a w 2019 roku w Mińsku po 14 (trzy złote).

Kolejne starty polskich kajakarzy

Jeszcze w czwartek do rywalizacji przystąpią dwa polskie miksty.

● 17:17 – C2 200 m mikst, eliminacje (Sylwia Szczerbińska/Aleksander Kitewski)
● 17:31 – K2 200 m mikst, eliminacje (Katarzyna Kołodziejczyk/Jakub Stepun)

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Dyscypliny, terminarz i transmisje

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA