wtorek, 28 czerwca, 2022

Impel Wrocław z nowym kapitanem!

Koniec pierwszego tygodnia przygotowań Impelek do nowego sezonu przynosi kolejną informację. Sztab szkoleniowy wybrał kapitana zespołu. Została nią przyjmująca wrocławskiej ekipy – Ilona Gierak.

W przyszłym sezonie we wrocławskiej drużynie zagra 11 zawodniczek. Team jest połączeniem młodości z doświadczonymi zawodniczkami i to w nich należało upatrywać przyszłej kapitan zespołu. Nie stało się inaczej. Sztab szkoleniowy, z Markiem Solarewiczem – pierwszym trenerem na czele, postanowił te funkcję powierzyć Ilonie Gierak.

Wybór Ilony na kapitana to była dla mnie logiczna decyzja. To najbardziej doświadczona zawodniczka naszego zespołu. Myślę, że będzie miała dobry kontakt ze wszystkimi naszymi siatkarkami. Jestem pewny, że swoim podejściem do pracy i profesjonalizmem pomoże naszemu zespołowi każdego dnia stawać się lepszym – swój wybór uzasadnia szkoleniowiec Impela Wrocław.

Gierak ma za sobą grę w kilku zespołach orlenligowych. Na koncie posiada m.in. brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony z Polskim Cukrem Muszynianką. To doświadczenie ma zaprocentować we Wrocławiu, a także być przykładem dla młodszych siatkarek, które dopiero wkraczają w seniorską siatkówkę.

Sama zainteresowana wierzy, że podoła nowemu zadaniu. Funkcja kapitana zespołu jest bowiem bardzo odpowiedzialnym zadaniem.

Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie sztab szkoleniowy, przyznając funkcję kapitana drużyny. Zrobię wszystko by podołać zadaniu i nie zawieźć trenerów, koleżanek oraz kibiców. Od pierwszego dnia wspólnych treningów pracujemy nad tym, by stworzyć kolektyw, który będzie się nawzajem uzupełniał. Mam nadzieję, że ten dobry duch zespołu pozostanie z nami do końca – mówi Ilona Gierak, przyjmująca i kapitan Impela Wrocław.

Impelki kończą pierwszy tydzień pracy nad przygotowaniami do sezonu 2017/2018. We Wrocławiu trenuje 9 zawodniczek. Nieobecne – Natalia Murek i Julia Szczurowska – przebywają na zgrupowaniach kadry narodowej i dołączą do zespołu w późniejszym czasie, po zakończeniu swoich reprezentacyjnych obowiązków.

źródło: inf. prasowa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA