Industria bez medalu KMŚ. W meczu o brąz lepsza FC Barcelona

lis 12 2023, 17:35

Piłkarze ręczni Industrii Kielce nie zdołali powtórzyć sukcesu na Klubowych Mistrzostwach Świata sprzed roku. Mistrzowie Polski przegrali 30:33 z FC Barceloną w meczu o brązowy medal na IHF Super Globe 2023 i będą musieli się zadowolić jedynie czwartym miejscem.

Industria bez medalu na IHF Super Globe 2023

Mistrzowie Polski rozpoczęli zmagania w IHF Super Globe od dwóch grupowych zwycięstw – 27:26 nad drużyną Al-Najma z Bahrajnu, a następnie aż 49:23 nad San Francisco CalHeat. W półfinale kielczanie nie znaleźli sposobu na SC Magdeburg, z którym przegrali w czerwonym finale Ligi Mistrzów. Tym razem ulegli 24:28, dlatego pozostała im walka o brąz.

Niedzielna rywalizacja z FC Barceloną rozpoczęła się dla Industrii całkiem dobrze. Na początku pierwszej połowy byli w stanie wyjść nawet na 3-bramkowe prowadzenie (8:5). Hiszpanom tylko trzy razy udało się wyjść na prowadzenie, ale nie trwało to długo. Piłkarze ręczni z Kielc wygrali pierwszą część 16:14.

Po zmianie stron Industria utrzymywała przewagę, ale trwała ona tylko do stanu 20:20. Od tego momentu Katalończycy zaczęli grać skuteczniej, a efektem tego było wypracowanie różnicy trzech, a nawet czterech bramek. Hiszpanie do samego końca nie oddali prowadzenia i wygrali 33:30.

FC Barcelona vs Industria Kielce 33:30 (14:16, 19:14)

Piłkarze ręczni z Kielc nie powtórzyli tym samym sukcesu z 2016 i 2022 roku, kiedy to sięgali po brązowe medale. Dla FC Barcelony to z kolei szósty medal Klubowych Mistrzostw Świata. W przeszłości pięciokrotnie sięgali po złoto.

Bosiek i Żurek ze srebrem Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA