Barca znowu lepsza. Industria Kielce kończy fazę grupową porażką

Aktualizacja: 3 mar 2023, 09:53
2 mar 2023, 20:38

Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Industria Kielce przed własną publicznością minimalnie przegrała 31:32 z FC Barceloną. Obie ekipy bez problemu awansowały jednak do ćwierćfinału rozgrywek.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu było jasne, że zarówno Industria Kielce, jak i FC Barcelona są pewne awansu do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Walka toczyła się jednak o dobre nastroje przed kolejnymi spotkaniami, a polski zespół dodatkowo chciał się zrewanżować za wrześniową porażkę 28:32.

Minimalna porażka Industrii z Barcą

Początek meczu przemawiał za gośćmi, którzy wykazywali się znacznie lepszą skutecznością w ataku. Nieskuteczność Igora Karacicia, który nie trafił w trzech sytuacjach z rzędu sprawiła, że Barca prowadziła 7:3. W kolejnych minutach świetnie grał natomiast Szymon Sićko, dzięki czemu gospodarze doprowadzili do stanu 8:9.

W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy obie ekipy były znacznie skuteczniejsze pod bramką rywala, a niemal każdy rzut znajdował drogę do siatki. Jako ostatnio na listę strzelców wpisał się Alex Dujszebajew, który doprowadził do stanu 12:13 na korzyść gości.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze ręczni z Kielc – do siatki trafiali Elliot Stenmalm i Miguel Sanchez-Migallon, dzięki czemu zrobiło się 14:13. Goście początkowo nie dali odskoczyć gospodarzom, ale dobra skuteczność Arkadiusza Moryto i Artsema Karalka doprowadziła do wyniku 20:17.

Przez kilka minut zawodnikom Industrii udawało się utrzymywać przewagę, ale później w ich grę zaczęła się wdawać nieskuteczność, z czego Barca korzystała. Przez około 10 minut gra toczyła się w formie cios za cios i gdy wydawało się, że bramka Arkadiusza Moryto na dwie minuty przed końcem pozwoli cieszyć się z wygranej 31:30, Hampus Wanne i Timothey N’guessan dwukrotnie pokonali bramkarza Industrii.

Industria Kielce vs FC Barcelona 31:32

Industria Kielce: Moryto (8), Sićko (5), Dujszebajew (5), Tournat (3), Stenmalm (2), Karalek (2), Sanchez-Migallon (1), Wiaderny (1), Kounkoud (1)
FC Barcelona: N’guessan (6), Wanne (4), Richardson (4), Janc (3), Fabregas (3), Frade (3), Carlsbogard (2), Mem (2), Soler Biescas (2), Makuc (2)

Obie drużyny awansowały tym samym do ćwierćfinału, omijając jednocześnie play-offy. Mecze tej fazy zostaną rozegrane dopiero 10-11 i 17-18 maja. Industria Kielce zagra z jedną z węgierskich drużyn – OTP Bank-Pick Szeged lub Telekomem Veszprem.

Wisła Płock zagra w 1/8 Ligi Mistrzów. Wielkie emocje do samego końca!