Industria Kielce przegrywa z THW Kiel. Cudowny gol na otarcie łez [WIDEO]

10 lut 2023, 12:45

Industria Kielce doznała drugiej porażki w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, przegrywając 29:32 z THW Kiel. Ozdobą spotkania była akcja z końcowki meczu, gdy piękną akcję przeprowadzili Alex Dujszebajew i Dylan Nahi.

Ostatnie tygodnie dla Industrii Kielce są niezwykle trudne. Waży się przyszłość klubu, który niedawno stracił sponsora i obecnie ma problem ze znalezieniem nowego źródła przychodów. Na szczęście na polu sportowym, a dokładniej w Lidze Mistrzów jest znacznie lepiej.

Industria Kielce przegrywa z THW Kiel

W czwartek kielczanie rywalizowali z THW Kiel w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od początku meczu polski zespół nie mógł wejść na odpowiedni poziom. Rywale skrzętnie wykorzystywali każdą pomyłkę gości, co w pewnym momencie prowadziło do ich wyraźnej przewagi.

Ekipa z Kilonii sukcesywnie budowała swój wynik, podczas gdy kielczanie niewiele pokazywali w ofensywie. Choć co jakiś czas próbowali zerwać się do akcji, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną gospodarzy aż 22:13.

Na początku drugiej połowy sytuacja nie uległa zmianie, a rywale prowadzili już nawet 10 trafieniami. Później jednak Industria zaczęła grać zupełnie inaczej, dzięki czemu zniwelowała straty do zaledwie dwóch trafień. W samej końcówce to jednak gospodarze byli skuteczniejsi, dzięki czemu wygrali 32:29.

Cudowna akcja Industrii Kielce

Choć drużyna Tałanta Dujszebajewa zakończyła mecz bez zdobyczy punktowej, z pewnością na długo zapisze się on w pamięci kibiców. Wszystko za sprawą akcji, jaką kielecki zespół pokazał w ostatnich sekundach tego pojedynku.

Alex Dujszebajew dograł bez patrzenia do Dylana Nahiego, a ten drugi zbiegł ze skrzydła w centralną część boiska i odwracając się, jeszcze z powietrza rzucił gola plecami do bramki.

Industria Kielce po 11 rozegranych spotkaniach w grupie B z dorobkiem 18 punktów zajmuje drugie miejsce, trzy “oczka” za FC Barceloną. W następnej kolejce jej rywalem będzie duński Aalborg.