Industria Kielce zaczyna IHF Super Globe 2023. Egzotyczni rywale mistrzów Polski

4 lis 2023, 15:36

Wielkimi krokami zbliża się turniej IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. W tamtejszym Dammam zmierzy się 12 zespołów ze wszystkich kontynentów, które powalczą o tytuł nieformalnego klubowego mistrza świata. Wśród nich znajduje się Industria Kielce.

Industria zagra z egzotycznymi rywalami

Dla Industrii Kielce będzie to trzeci występ w tym turnieju. W 2016 r. zakwalifikowali się do niego jako zwycięzca Ligi Mistrzów, a w ubiegłym, ale i w tym roku jako finalista tych zawodów. Z obu przywieźli brązowe medale. Obecnie trafili do grupy z triumfatorami arabskiej Ligi Mistrzów Al-Najmą z Bahrajnu oraz amerykańskiej – San Francisco CalHeat.

Europę reprezentować będą też SC Magdeburg (zwycięzca Ligi Mistrzów), zwycięzca Ligi Europejskiej Fuchse Berlin oraz FC Barcelona, która otrzymała dziką kartę.

Turniej w Arabii Saudyjskiej zaczyna się we wtorek 7 listopada i potrwa do 12 listopada. Terminarz ułożył się tak, że pierwszy mecz kielczanie zagrają już we wtorek o godz. 9.30 czasu polskiego. Przeciwnikiem będzie zespół Al-Najma. Zawodników czeka więc spore wyzwanie fizyczne bowiem zgrupowania reprezentacji narodowych kończą się w niedzielę, a już w poniedziałek od wczesnych godzin rannych zawodnicy będą w podróży i cały zespół spotka się dopiero w Dammam. Kolejne spotkanie mistrzowie Polski rozegrają w czwartek 9 listopada o godz. 10:15 polskiego czasu z San Francisco CalHeat.

Terminarz Industrii Kielce

● 7 listopada, godz. 9:30 – Industria Kielce vs Al-Najma
● 9 listopada, godz. 10:15 – Industria Kielce vs San Francisco CalHeat

IHF Super Globe 2023 – Grupy

Grupa A
Al Ahly (Egipt)
Al-Noor Club (Arabia Saudyjska)
FC Barcelona (Hiszpania)

Grupa B
Kuwait SC (Kuwejt)
San Francisco HB (Argentyna)
Füchse Berlin (Niemcy)

Grupa C
SC Magdeburg (Niemcy)
Khaleej Club (Arabia Saudyjska)
University of Queensland (Australia)

Grupa D
Industria Kielce (Polska)
Al-Najma (Bahrajn)
San Francisco CalHeat (USA)

Do półfinału IHF Super Globe awansują zwycięzcy każdej z czterech grup. Drużyny z drugich miejsc powalczą o lokaty 5-8, natomiast z trzecich miejsc o lokaty 9-12. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się następnie w finale, a przegrani zagrają w starciu o trzecie miejsce.

Niesamowita ZAKSA! Przegrywała 0:2, wygrała Superpuchar Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA