Industria nie wykorzystała szansy. Goniła, ale nie dogoniła Pick Szeged

6 gru 2023, 20:21

Industria Kielce nie wykorzystała okazji na objęcie prowadzenia w tabeli grupy A Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali na wyjeździe 25:26 z węgierskim Pick Szeged, choć w końcowych fragmentach byli o włos od doprowadzenia do remisowego rezultatu.

Trzecia porażka Industrii w LM

Po dwóch kolejnych zwycięstwach (28:24 z RK Zagrzeb i 35:25 z Eurofarm Pelister), szczypiorniści z Kielc walczyli dziś o objęcie prowadzenia w tabeli grupy A. Byłoby to możliwe tylko w przypadku zwycięstwa nad wicemistrzem Węgier. Niestety nie udało się tego dokonać.

Początek pierwszej połowy należał do Industrii, która w ataku była znacznie skuteczniejsza od gospodarzy i prowadziła 3:1. Od stanu 4:4 węgierska ekipa miała jednak przewagę, której nie oddała do samego końca połowy. Ostatecznie osiągnęła ona cztery bramki różnicy – Szeged schodził na przerwę z prowadzeniem 15:11.

Druga połowa rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez gospodarzy do stanu 18:13, a następnie 22:16. Węgierscy szczypiorniści kontrolowali przebieg spotkania, ale w samej końcówce kielczanie ruszyli jeszcze do ataku i odrabiania strat. Udało im się zniwelować stratę do dwóch bramek, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali i przegrali 24:26.

Pick Szeged – Industria Kielce 26:25 (15:11, 11:14)

Po 10 rozegranych spotkaniach szczypiorniści Industrii Kielce z dorobkiem 12 punktów pozostają na trzecim miejscu w tabeli grupy A. Kolejne starcie w Lidze Mistrzów EHF rozegrają już po Nowym Roku – 14 lutego czeka ich wyjazdowa rywalizacja z liderującym THW Kiel.

KMŚ siatkarzy: Leon i Semeniuk bronią trofeum. Polskie kluby zrezygnowały