Indykpol wygrywa u siebie bez straty seta

11 lut 2017, 18:52

To był świetny mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Gardiniego, którzy w świetnym stylu pokonali przyjezdnych z Olsztyna, zatrzymując dzięki temu cenne trzy punkty we własnej hali.

Mecz dobrze rozpoczął Wojciech Włodarczyk, dzięki któremu drużyna olsztynian już na starcie wypracowała sobie przewagę (3:1). Chwilę później jednak ekipa przyjezdnych zremisowała po błędzie Aleksandra Śliwki (10:10). Bielszczanom jednak nie było dane wyjść na prowadzenie, gdyż krótko po tym ekipa Indykpolu błyskawicznie odskoczyła rywalom na aż sześć punktów (16:10). Serię AZS-u przerwał dopiero skuteczny atak Janeczka, jednak pomógł niewiele on pomógł BBTS-owi przy tak świetnej grze gospodarzy (16:11). Pomimo wykorzystania obu czasów przez trenera gości, to podopieczni trenera Gardiniego wyszli zwycięsko z tej partii (25:17).

W drugim secie niespodziewanie gra przyjezdnych znacznie się poprawiła, o czym świadczyła niesamowita gra punkt za punkt już na początku drugiej odsłony (6:6). Dopiero uruchomienie skutecznego bloku przez olsztynian dało im przewagę (14:11). Gdy przy stanie (18:13) kolejny błąd popełnił siatkarz BBTS-u, o drugi czas poprosił ich trener, jednak na niewiele się to zdało, bowiem gra jego podopiecznych wciąż pozostawiała wiele do życzenia (22:16). Set zakończył genialnym atakiem Palacios (25:18).

Ostatnia część meczu zaczęła się od dobrej gry Jakuba Kochanowskiego, który najpierw popisał się mocnym atakiem a potem dorzucił punkt zagrywką (2:0). Podobnie jednak jak w poprzedniej partii, ekipa bielszczan zdołała doprowadzić do remisu (9:9). Gdy gra przyjezdnych zaczęła wyglądać coraz lepiej, o czas poprosił trener Gardini (10:13). Dobrą passę gości udało się zakończyć dopiero w drugiej połowie seta (20:20), co rozbiło wręcz drużynę BBTS-u, która nie zdołała już zatrzymać głodnych zwycięstwa rywali (25:21).

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:18, 25:21)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Kochanowski, Boswinkel, Makowski, Śliwka, Woicki, Buchowski, Palacios, Włodarczyk, Żurek, Zabłocki

BBTS Bielsko-Biała: Gaca, Grzechnik, Storoożyłow, Siek, Gryc, Janeczek, Bieńkowski, Bartos, Lipiński, Kwasowski, Czauderna, Koziura