Strona główna Siatkówka Igrzyska Olimpijskie 2020 IO 2020: Kto z Europy powalczy o awans na igrzyska?

IO 2020: Kto z Europy powalczy o awans na igrzyska?

0

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio wraz z pięcioma drużynami, które zwyciężyły w turniejach interkontynentalnych. O kwalifikacje powalczą jeszcze drużyny podczas turniejów kontynentalnych. Kto z Europy zagra o bilet na igrzyska?

Kwalifikację olimpijską zapewniły sobie zespoły z USA, Rosji, Brazylii, Włoch, Argentyny, a także reprezentacja Polski. W styczniu zostaną rozegrane turnieje kontynentalne, po których bilet na igrzyska wywalczy jeszcze pięć drużyn.

W Europie rywalizacja zapowiada się zdecydowanie najciekawiej, gdyż o miejsce na igrzyskach w Tokio powalczą potęgi, które tego awansu jeszcze nie uzyskały. Osiem najwyżej sklasyfikowanych w rankingu CEV drużyn powalczy o bilet do Tokio. Turnieje kontynentalne zostaną rozegrane w dniach 6-12 stycznia 2020.  W tym momencie liczą się punkty zdobyte podczas Mistrzostw Europy 2015, jednak zostaną one zastąpione wynikiem w tegorocznym turnieju (13-29 września).

Można spekulować, że praktycznie pewny jest występ Serbii i Francji. W tej chwili te drużyny zajmują odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w rankingu CEV. Kolejne miejsca zajmują Bułgaria, Belgia, Słowenia, Holandia, Niemcy i Finlandia. Zespoły, które wywalczyły już awans do Tokio nie są uwzględniane w turnieju kontynentalnym.

Uczestnicy igrzysk olimpijskich w Tokio 2020:

Gospodarz: Japonia

Zwycięzcy turniejów interkontynentalnych: Polska, Włochy, Argentyna, Brazylia, Rosja, USA

Zwycięzcy turniejów kontynentalnych w styczniu – 5 drużyn

 

 

 

 

Komentarze