IO Paryż 2024. Siedem drużyn z awansem. Z kim zagrają Polki?

Aktualizacja: 25 wrz 2023, 09:50
25 wrz 2023, 08:18

Wielkie powody do radości wszystkim kibicom dały w niedzielę siatkarski reprezentacji Polski. Zawodniczki prowadzone przez Stefano Lavariniego pokonały Włoszki (3:1), a tym samym wywalczyły sobie prawo do gry na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Z jakimi drużynami w stolicy Francji przyjdzie się zmierzyć biało-czerwonym?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

IO Paryż 2024. Jakie reprezentacje zagrają we Francji?

Po słabszym początku turnieju i niespodziewanej porażce z Tajlandią wielu kibiców zwątpiło w to, że Polki wywalczą sobie w Łodzi awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na przekór czarnowidzom podopieczne Stefano Lavariniego pokazały drzemiący w nich potencjał i w trzech ostatnich meczach pokonały Niemki, Włoszki oraz Amerykanki. Tym samym wygrały cały turniej kwalifikacyjny.

Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, które również polecą do Paryża. Z każdego turnieju kwalifikacyjnego, a tych w terminarzu były trzy, bezpośredni awans na igrzyska olimpijskie wywalczyć mogą bowiem po dwie ekipy.

W tym momencie, oprócz Polek i Amerykanek, gry w stolicy Francji pewne są również Brazylijki, Dominikanki, Serbki oraz Turczynki. O kwalifikację nie muszą martwić się również gospodynie imprezy. Oznacza to, że wolnych miejsc zostało już tylko pięć.

Te zostaną rozdzielone pomiędzy najwyżej klasyfikowane zespoły rankingu FIVB na dzień 24 kwietnia 2024 roku. Co istotne, pierwszeństwo będą mieć drużyny z tych kontynentów, które nie zapewniły sobie awansu w turniejach kwalifikacyjnych. Uprzywilejowane będą więc drużyny z Azji i Afryki.

Ranking FIVB po turnieju w Łodzi. Zmiany w światowej czołówce

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA