Iran ograł Polskę w Lidze Narodów. Dreszczowiec bez happy endu w Gdańsku

6 lip 2022, 09:01

Iran dość niespodziewanie uporał się z reprezentacją Polski w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w Gdańsku (3:2). To druga porażka polskich siatkarzy w tegorocznej edycji VNL, ale odrobinę bolesna.

Dobry początek i spadek poziomu gry

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W premierowej odsłonie spotkania Polacy prędko zbudowali cztery punkty przewagi i utrzymywali ten stan do końca seta. Dwa ostatnie “oczka” w tej partii dołożył Aleksander Śliwka. Warto pochwalić podopiecznych trenera Nikoli Grbicia przede wszystkim za dobre przyjęcie oraz skuteczność w ataku.

Następnie nasi siatkarze zaczęli mieć mnóstwo problemów z regularnością zagrywek. Poza tym, popełniali masę błędów własnych. Irańczycy zgarnęli dwie kolejne odsłony i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym pojedynku. W kluczowych momentach tego starcia reprezentacja Polski grała nerwowo i psuła mnóstwo piłek.

Iran lepszy od reprezentacji Polski w VNL

Goście byli już o krok od triumfu w Gdańsku z Polską, prowadząc 21:17. Biało-czerwoni nagle rzucili się do ostatniej szarży, która przyniosła efekt w postaci zwycięstwa w secie na przewagi 27:25. Jednak wówczas nadeszła odsłona rozstrzygająca losy spotkania. W tej znacznie lepsi okazali się Irańczycy (15:7) i w całej rywalizacji 3:2.

Wśród gospodarzy najlepiej punktował Bartosz Kurek (23). Następnymi rywalami drużyny prowadzonej przez Nikolę Grbicia będą Chiny. Ten mecz odbędzie się w czwartek.

Rozpoczyna się trzeci turniej VNL 2022. Gdzie i kiedy oglądać mecze Polaków w Gdańsku?