Strona główna Sporty zimowe Jakub Kot o najbliższym sezonie Pucharu Świata

Jakub Kot o najbliższym sezonie Pucharu Świata

0

Jakub Kot w ostatnim czasie nie jest często widywany na międzynarodowych konkursach. Serwis SKOKInews.com opublikował wypowiedź polskiego skoczka, w której ten przyznał, iż jego obecna forma nie jest zadowalająca. 24-latek nawiązał także do rozpoczętego już sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zdaniem Kota, brak śniegu przeszkadza w przygotowaniach do zimowych startów. Zawodnik nie jest zadowolony z ostatnich testów, które odbyły się w niemieckim Oberstdorfie: Wszystko wykażą starty, które przed nami. Jak na razie nie jest zbyt dobrze. Nie ma śniegu, więc nie mamy gdzie trenować na miejscu, a moje ostatnie skoki na torach lodowych w Oberstdorfie nie były zbyt optymistyczne.”

Sezon 2014/2015 w zmaganiach Pucharu Świata się już rozpoczął. Jakub Kot zauważył, że sytuacja w skokach wygląda zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Nie ma zdecydowanego faworyta, a do walki o podium oraz o ostateczną wygraną może walczyć aż dwudziestu skoczków: “Zaczyna się sezon i każdy zawodnik ma swoje plany, cele. Oczekiwania kibiców są zawsze wygórowane, ale na pewno zawodnicy są świetnie przygotowani. Nie zmienia to faktu, że inni również się przygotowują – skończyły się czasy, że jest dwóch, trzech dobrych skoczków, a reszta to druga klasa. W tym momencie mamy piętnastu, dwudziestu zawodników, którzy mogą stanąć na podium, a przy odrobinie szczęścia nawet wygrać. Mamy Kamila Stocha, nieobliczalnego Piotrka Żyłę. Bardzo solidny jest Maciek Kot, poza tym Jan Ziobro, Dawid Kubacki. Myślę, że mocni będą Austriacy, Niemcy, Japończycy, dużo może pokazać Prevc. Każdy weekend może mieć swojego bohatera.”


  • Źródło: SKOKInews.com