Jan Błachowicz zawalczy o pas UFC! Niewiarygodny splot wydarzeń

Aktualizacja: 24 lis 2022, 22:05
24 lis 2022, 11:29

W nocy z środy na czwartek potwierdziły się informacje, że czempion kategorii półciężkiej UFC, Jiri Prochazka, zwakował pas mistrzowski. To bardzo dobra wiadomość dla Jana Błachowicza. Nową walką wieczoru, a jednocześnie pojedynkiem o pas, zostało ogłoszone jego starcie z Magomedem Ankalaevem.

Jan Błachowicz już raz był mistrzem kategorii półciężkiej UFC

Jiri Prochazka 10 grudnia miał się stanąć do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Tytuł ten zdobył w walce z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Na gali UFC 282 w Las Vegas odbyć miał się rewanżowy pojedynek tych zawodników. Największa organizacja MMA na świecie potwierdziła jednak, że do starcia nie dojdzie.

Prochazka wypadł z pojedynku z powodu kontuzji ramienia. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że czeski zawodnik od razu zwakował pas kategorii półciężkiej. Dodatkowo Glover Teixeira uznał, że jeśli nie może zawalczyć z Prochazką, to w ogóle odrzuca propozycję walki mistrzowskiej.

Media informowały, że Brazylijczykowi proponowano, aby w związku z kontuzją Prochazki powalczył się o wakujący pas z Magomedem Ankalaevem. Doświadczony zawodnik odmówił jednak zmiany rywala. Oznacza to, że walką wieczoru zostanie starcie z udziałem Polaka.

Pierwotnie pojedynek Ankalaev – Błachowicz miał poprzedzać walkę o tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej. W tym wypadku to jednak starcie z udziałem Cieszyńskiego Księcia zostało głównym wydarzeniem gali UFC 282 w Las Vegas. Zwycięzca stanie się posiadaczem zwakowanego pasa mistrzowskiego.

Kiedy układ gwiazd sprzyja, jedyne co musimy robić, to działać. Wracaj do zdrowia, Jiri. Wciąż pozostaje bitwa do stoczenia – napisał Jan Błachowicz.

Jan Błachowicz to były mistrz wagi półciężkiej. Pas zdobył w roku 2020, kiedy to pokonał Dominika Reyesa. Tytuł czempiona kategorii półciężkiej stracił jednak z rąk właśnie Glovera Teixeiry. W ostatnim boju Cieszyński Książę mierzył się z Aleksandarem Rakiciem. Swojego przeciwnika pokonał przed czasem.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA