czwartek, 30 czerwca, 2022

Świetny występ polskiego skoczka. Jan Habdas ze srebrnym medalem!

Przez ostatnie lata nie mogliśmy oglądać skoków narciarskich w ramach olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (EYOF). Na szczęście dyscyplina ta wróciła do programu wspomnianego wydarzenia, a w samym konkursie świetnie spisał się Polak Jan Habdas, który zdobył srebrny medal.

18-latek od samego początku uznawany był za jednego z faworytów do końcowego triumfu. Jego szanse na zwycięstwo były tym większe, że do Lahti nie wybrało się wielu bezpośrednich rywali Polaka. Ostatecznie Habdas przegrał tylko z Austriakiem Jonasem Schusterem.

Polak w pierwszej serii skoczył na odległość 96 metrów. W drugiej serii Janowi Habdasowi udało się natomiast wylądować metr bliżej. Były to najdłuższe skoki w całym konkursie, ale nie wystarczyły do zdobycia złotego medalu. Jurorzy lepiej ocenili styl Jonasa Schustera, który ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium. Trzeci w konkursie był Ben Uwe Bayer.

Medal wywalczony przez Jana Habdasa jest drugim krążkiem dla Polaków w historii rozgrywania olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. W 2015 roku po brąz sięgnął Dawid Jarząbek.

Warto dodać, że już w czwartek, o godzinie 16:00, odbędzie się konkurs drużynowy. Nasz kraj będą w nim reprezentować: Jan Habdas, Klemens Joniak, Tymoteusz Amilkiewicz oraz Marcin Wróbel.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA