Jan-Krzysztof Duda ponownie zachwyca. Wygrał turniej z cyklu Grand Chess Tour

Jan-Krzysztof Duda wygrał w poniedziałek 23 maja turniej szachów szybkich i błyskawicznych w Warszawie. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Grand Chess Tour i miało miejsce w Centrum Konferencyjnym Polin. 

Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej w ostatniej partii

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Turniej Superbet Rapid & Blitz Poland rozpoczął się oficjalnie już w czwartek 19 maja. Do Warszawy na to wielkie wydarzenie przyleciało wielu wspaniałych szachistów z całego świata. Gościem specjalnym imprezy był natomiast wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który na początek rozegrał pokazową symultanę.

Polaków w turnieju reprezentowali dwaj arcymistrzowie: Jan-Krzysztof Duda oraz Radosław Wojtaszek. Warszawę w ostatnich dniach odwiedzili również tak znakomici szachiści, jak m.in. Levon Aronian, Fabiano Caruaną i Wesley So, Richard Rapport, Anton Korobow, Kirił Szewczenko czy David Gavrilescu.

Ostatecznie cały turniej wygrał zawodnik z Wieliczki. W ostatniej z siedemnastu partii Jan-Krzysztof Duda zapewnił sobie zwycięstwo, wygrywając z 19-letnim Ukraińcem Kirllem Szewczenką. Na drugim miejscu uplasował się Ormianin z amerykańskim paszportem, czyli Levin Aroniana. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Wesley So. Radosław Wojtaszek turniej Superbet Rapid & Blitz Poland zakończył na siódmym miejscu.

Warto podkreślić, że całe wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Grand Chess Tour, na który składają się imprezy szachowe odbywające się w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród wynosi 1,4 miliona dolarów. Jan-Krzysztof Duda za zwycięstwo w Warszawie zgarnął 40 tysięcy dolarów.

Sukces Jana-Krzysztofa Dudy w szachowej lidze mistrzów. W finale Polak przegrał z Carlsenem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA