Sukces Jana-Krzysztofa Dudy w szachowej lidze mistrzów. W finale Polak przegrał z Carlsenem

mar 27 2022, 15:36

Jan-Krzysztof Duda w drugim turnieju szachowej ligi mistrzów doszedł do finału, gdzie zmierzył się z Magnusem Carslenem. Niestety Norweg okazał się lepszy, ale dobry występ Polaka dał mu 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Champions Chess Tour.

Melwater Champions Chess Tour to internetowe rozgrywki dla najlepszych szachistów na świecie z pulą nagród 1,6 mln dolarów – największą w historii przeznaczoną jak dotąd na turnieje on-line. Łącznie w ramach Champions Chess, nazywanego “szachową ligą mistrzów” odbędzie się 6 turniejów zwykłych i 3 turnieje rangi Major.

Zakończony właśnie Charity Cup był drugim turniejem zwykłym w kalendarzu całego Touru. Jan-Krzysztof Duda osiągnął w nim bardzo dobry wynik, dochodząc do finału, w którym zmierzył się z Magnusem Carlsenem. Polak postawił swojemu rywalowi trudne warunki i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka, w której lepszy niestety okazał się rywal. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 2,5:0,5; 2,5:1,5 i 0:2 w dogrywce.

Dla 23-letniego arcymistrza z Wieliczki był to pierwszy finał Champions Chess Tour, więc wynik ten jak najbardziej należy uznać za sukces.

Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych zawodów Duda będzie prezentował równie wysoką formę. Tym bardziej, że tej chwili zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu CCT. Numerem jeden ze sporą przewagą jest w tej chwili Carlsen.

Podczas Charity Cup organizatorom udało się zebrać 150 tysięcy dolarów na zbiórkę UNICEF, której celem jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Co ważne, z zawodów zostali wykluczeni zostali Rosjanie, którzy w większości potępili agresję swojego kraju.

Lvbet bonus na wydarzenie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA