Niespodzianka na High League 5! Janikowski zawalczy z “Don Diego”

Aktualizacja: lis 3 2022, 20:12
lis 2 2022, 19:41

Mateusza Kubiszyna czeka ogromne wyzwanie podczas gali High League 5. “Don Diego” zmierzy się z brązowym medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim. To wielka niespodzianka, zważając na to, że przez ostatnie lata drugi z wymienionych zawodników był z organizacją KSW.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Janikowski kontra Kubiszyn walką wieczoru na High League 5

Damian Janikowski już 10 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi stoczy swoją pierwszą walkę dla freakowej organizacji High League. Polski zapaśnik, którego zasłynął zdobyciem brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, wejdzie do jednego klatki z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. Informacja ta jest o tyle niespodziewana, że przez ostatnie 5 lat Janikowski związany był z federacją KSW.

W oktagonie zapaśnik zadebiutował 27 maja 2017 podczas gali KSW 39. Wówczas na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonał w pierwszej rundzie Julio Gallegosa. Jego kolejnymi rywalami byli m.in. Antoni Chmielewski, Yannick Bahati czy Michał Materla.

Łącznie Damina Janikowski dla KSW stoczył dwanaście pojedynków. Jego bilans to siedem wygranych i pięć porażek. Ostatni raz w oktagonie mogliśmy zobaczyć Janikowskiego we wrześniu 2022 roku. Na gali w Ostrowie Wielkopolskim przegrał z Anglikiem Tomem Breese.

Rywalem zapaśnika będzie wspomniany wcześniej Mateusz Kubiszyn. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich kickbokserów i zawodników walk na gołe pięści. “Don Diego” świetnie radził sobie chociażby na galach GROMDA. Został nawet mistrzem tej organizacji. Mateusz Kubiszyn w federacji High League stoczył dotychczas jedną walkę. Po zaciętym pojedynku pokonał w swoim debiucie w MMA Denisa “Bad Boya” Załęckiego.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Niezwykłe rozpoczęcie roku. Szpilka, Wrzosek i Materla na KSW 78

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA