Janikowski wygrał w Chorwacji turniej zapaśniczy

24 sty 2016, 17:37

Medalista olimpijski z Londynu, Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) wygrał odbywający się w Zagrzebiu zapaśniczy turniej w stylu klasycznym. Na podium stanęło jeszcze czterech innych naszych reprezentantów.

Janikowski w finale pokonał Petera Balo z Serbii i dzięki temu okazał się najlepszy w kategorii 85 kg. Wśród zawodników występujących w kategorii 75 kg, drugie miejsce zajął Arkadiusz Kułynyczow (Olimpijczyk Radom), który przegrał w finale z Chorwatem Bozo Starcevicem. Trzecie miejsca zajęli Edgar Babajanow (Sobieski Poznań) – 75 kg, Dawid Erseticow (Unia Racibórz) – 59 kg oraz Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) – 85 kg.

Miejsca pozostałych Polaków: 5. Dawid Szkodziński (AKS Piotrków Trybunalski) – 59 kg, Radosław Grzybicki (AKS) – 98, Arkadiusz Gucik (Unia Racibórz) – 59, 6. Łukasz Banak (Śląsk Wrocław) – 130, 7. Mateusz Bernatek (AKS ) – 66, Mateusz Wolny (Unia Racibórz) – 75, 8. Michał Tracz (Śląsk )- 59, Piotr Przepiórka (Olimpiczyk) – 75, 9. Iwan Nylipiuk (AZS AWF Warszawa) – 75, 10. Jacek Tomaszewski (AKS) – 75, 12. Grzegorz Wanke (Start Miastko) – 66, Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) – 59.