Janowicz awansował do ćwierćfinału challengera we Francji

1 paź 2015, 18:26

Jerzy Janowicz pokonał 4:6, 6:3, 6:2 Francuza Vincenta Millot’a w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP Challenger we francuskim Orleans.

Janowicz zdecydował się odpuścić grę w wyżej punktowanych turniejach azjatyckich na rzecz europejskich challengerów. W pierwszej rundzie Polak pokonał w dwóch setach Belga Nielsa Deseina. Francuz natomiast, który sklasyfikowany jest obecnie na 196. miejscu w rankingu ATP, pokonał rodaka Tristana Lamasine’a.

Było to drugie spotkanie Janowicza z Millot. Po raz pierwszy grali ze sobą w 2010 roku we francuskim St Remy, gdzie wygrał w dwóch setach łodzianin.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla Janowicza, który przełamał podanie rywala, jednak po chwili sam przegrał swój gem serwisowy. Od stanu 2:2, Millot dobrze spisywał się przy swoich gemach serwisowych, ponownie przełamał podanie Janowicza i wygrał 6:4. W drugiej partii obaj tenisiści zgodnie wygrywali swoje gemy serwisowe, do czasu, kiedy Millot podawał przy stanie 3:4. Wtedy Janowicz zanotował jedyne przełamanie w całym secie i wygrał tę partię 6:3. Trzecie partia to już zdecydowana dominacja Polaka, który oddał rywalowi tylko dwa gemy.