Janowicz awansował do finału challengera we Francji

3 paź 2015, 19:59

Jerzy Janowicz pokonał 6:1, 2:6, 6:4 Ukraińca Ilję Marczenko w półfinale tenisowego turnieju ATP Challenger we francuskim Orleans.

Było to drugie spotkanie obu tenisistów. Ich pierwszą potyczkę ponad 3 lata temu w challengerze w brytyjskim Bath wygrał Janowicz. Polak jest obecnie o 57 pozycji wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP, zajmuje aktualnie 68. pozycję, Marczenko jest 125. W drodze do półfinału w Orleans, obaj wygrali po trzy spotkania. Janowicz pokonał kolejno Belga Deseina, Francuza Millota i Chorwata Skugora. Marczenko z kolei okazał się lepszy od trzech Francuzów – Tabatruonga, Sidorenki, a także Mathieu.

Pierwszy set to dominacja Janowicza. Polak posyłał potężne piłki z serwisu, a także z głębi kortu, z którymi nie mógł poradzić sobie rywal. Ukrainiec zdołał wygrać w premierowej odsłonie tylko jednego gema. Druga partia to potwierdzenie tego, jak nieregularnym tenisistą jest Janowicz. Tym razem to on okazał się dużo słabszy, przegrywając seta do 2. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że dużo lepiej zaczął grać Marczenko, który znakomicie spisywał się zwłaszcza przy swoich gemach serwisowych. Trzecia partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Lepszy okazał się w niej jednak Polak, który raz stracił swoje podanie, jednak dwukrotnie wygrał gemy serwisowe rywala i zwyciężył do 4.

W finale rywalem Polaka będzie Niemiec Jan-Lennard Struff.