Janowicz gra dalej!

18 wrz 2014, 21:59

Jerzy Janowicz pokonał dziś Jarkko Nieminena 6:4, 6:4 i awansował do 1/4 finału turnieju ATP w Metz!

Od samego początku Janowicz narzucił swój styl gry przeciwnikowi. Fin nie mógł przełamać Polaka, ale walczył dzielnie. “Jerzyk” jednak nie oddał swojego jednego gema przewagi i wygrał pierwszego seta do 4.

Druga odsłona rozpoczęła się od gry gem za gem ze wskazaniem na Finał, który prowadził 2:1 i dzielnie walczył o swoje pierwsze przełamanie. Jednak nic z tych rzeczy. Janowicz wygrał swoje podanie, a po chwili zwyciężył przy podaniu Nieminena co jak się okazało było kluczowe w tym secie jak i całym spotkaniu. Łodzianin wygrał tą partię również 6:4, a cały mecz 6:4 6:4!

W ćwierćfinale Janowicz zmierzy się z Gaelem Monfilsem, który pokonał drugiego z Polaków- Michała Przysiężnego.