Janowicz nie zwalnia tempa, jest już w półfinale turnieju w Winston-Salem

21 sie 2014, 22:41

W ćwierćfinale rywalem Jerzego Janowicza na turnieju ATP World Tour w Winston-Salem był Belg David Goffin. Przeciwnik Polaka był niepokonany od 25 meczów, jednak “Jeżyk” pokazał swój najlepszy tenis i wygrał 6:4, 6:2.

Pierwszy set Janowicz zaczął wspaniale serwując. Zdołał również od razu wypracować przewagę przełamania i pewnie prowadził 3:0. Belg nie dał jednak za wygraną i odrobił straty w kolejnych trzech gemach. Kolejne dwa gemy obaj tenisiści wygrali pewnie własnym serwisem. W kluczowym momencie seta przy stanie 5:4 dla Polaka Goffin zaczął tracić siły. Prędkość jego serwisu znacznie spadła co wykorzystał Janowicz i przełamał rywala wygrywając seta 6:4.

Janowicz wyczuł słabości przeciwnika. Drugi set to jego popisowa gra. z wieloma dropshot’ami(16 w przeciągu całej gry), passingshot’ami i zmuszaniem coraz bardziej nerwowego Belga do błędu. Skutkiem tego były dwa przełamania Jerzego na 2:1 i 4:1. Mecz stawał się coraz bardziej jednostronny. Polak spokojnie wygrał 6:2, na koniec jeszcze raz przełamał rywala.

Wygląda na to, że Janowicz wyzbył się błędów z poprzednich spotkań oraz opanował nerwy. Rywalem w półfinale będzie jeden z pary G. Garcia-Lopez – S. Querrey.

Autor: Przemysław Marciniak