Janowicz odpada z turnieju w Marsylii

18 lut 2015, 13:03

Jerzy Janowicz przegrał z Belgiem Davidem Goffinem w 1 rundzie tenisowego turnieju ATP w Marsylii. Polak uległ 4:6 3:6.

W pierwszym secie trwała wyrównana walka do stanu 4:4. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania i wydawało się, że wszystko zmierza do tiebreaka. Przy stanie 5:4 dla Goffina, zdołał on przełamać serwis Janowicza i wygrał pierwszego seta. W drugiej partii przy pierwszej okazji polski tenisista stracił serwis. W kolejnym gemie zdołał jednak odrobić straty. Polak miał nawet szansę wyjść na 3:2 z przełamaniem, ale nie wykorzystał break pointa. Od stanu 2:2 w drugim secie Janowiczowi nie udało się wygrać już żadnego gema.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu najlepszy polski tenisista pauzował z powodu choroby. Nie wiadomo, jaki wpływ na dzisiejszą grę Janowicza miała przerwa w treningach.

ATP Marsylia, 1 runda: Jerzy Janowicz (POL) – David Goffin (BEL)     4:6  2:6