Janowicz pokonał pogromcę Nadala

13 sty 2015, 15:08

Jerzy Janowicz pokonał pogromcę Rafaela Nadala 19-latka Nicka Kyrgiosa 6:1, 6:7, 7:6.

Pierwszy set to oprócz pierwszych dwóch gemów, gdzie Janowicz męczył się niemiłosiernie nawet przy swoim podaniu kapitalna gra Polaka! Łodzianin rozprowadzał Kyrgiosa po korcie i co chwilę “karmił” go kończącymi forhendami. Do tego dołożył kilka asów i pewnie wygrał tą odsłonę z dwoma przełamaniami, 6:1.

Drugi set to bardziej wyrównana gra z obu stron. Kyrgios oswoił się już z kortem (był to jego pierwszy pojedynek w 2015 roku), a “Jerzyk” zaczął popełniać więcej błędów. Jednak, mimo to każdy z zawodników dość pewnie wygrywał swoje podania. Przy stanie 4:5 Australijczyk miał nawet piłkę setową przy podaniu Janowicza, ale Polak dzielnie wybrnął z tej sytuacji wygrywając trzy kolejne piłki.

W Kolejnym gemie to jak w całym secie zwycięstwa podających, a o losach całego seta musiał decydować tie-break, który wygrał Kyrgios 8-6 po podwójnym błędzie Jerzego Janowicza.

W ostatnim secie lepszy okazał się Polak, który w tie-breaku pokonał rywala 7-5. Janowicz ostatecznie pokonał Nicka Kyrgiosa 6:1, 6:7, 7:6.