Janowicz w 3 rundzie Australian Open!

22 sty 2015, 11:04

Jerzy Janowicz po zaciętym meczu pokonał Gaëla Sébastiena Monfilsa. Hitowy mecz Australian Open trwał ponad trzy godziny, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było 5 setów. Brawo Jurek!

Polak pokonał w drugiej rundzie Australian Open, rozstawionego z numerem 17 Francuza. Spotkanie było bardzo emocjonujące, Janowicz wygrał 3:2 (6:4, 1:6, 6:7, 6:3, 6:3) i wywalczył awans do kolejnej rundy.
W pierwszej partii obaj tenisiści wygrywali gemy przy swoich serwisach. Jednak przy stanie 4:4 to Polak przełamał Monfilsa i wygrał seta. W drugiej partii wyraźnie górą był Francuz, wygrywając 6:1.

Trzeci set też nie ułożył się Janowiczowi, bo szybko przegrał dwa gemy. Polak jednak jeszcze w tej części meczu się odbudował i wyszedł na prowadzenie 6:5. Francuz doprowadził do tie-breaka i wygrał.

W czwartym secie Janowicz przełamał Monfilsa przy stanie 2:2 i ostatecznie wygrał w tej partii 6:3. Takim samym wynikiem zakończył się piąty set, który zadecydował o zwycięstwie Polaka w całym meczu. Jego rywalem w trzeciej rundzie będzie rozstawiony z numerem 12. Hiszpan Feliciano Lopez. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę.

W następnej rundzie Polak zmierzy się z Feliciano Lopezem. Mecz z Hiszpanem odbędzie się w sobotę.