Janowicz zwycięża po horrorze!

2 lut 2015, 22:35

Jerzy Janowicz wygrał z Dustinem Brownem w 1 rundzie tenisowego turnieju ATP we francuskim Montpellier. Polak zwyciężył z Niemcem jamajskiego pochodzenia 2:6 7:6 7:5.

Już w pierwszym gemie Polak został przełamany do zera. Kolejne przełamanie na korzyść 30-letniego Niemca nastąpiło przy stanie 1:3. Ostatecznie w pierwszym secie Janowicz ugrał zaledwie 2 gemy.

W drugim secie zaczęło się identycznie, a więc od przełamania serwisu Janowicza. Polak zdołał odrobić stratę serwisu przy stanie 4:5, broniąc wcześniej cztery piłki meczowe. Kolejne dwa gemy wygrywali serwujący, co doprowadziło do tiebreaka. W nim zdecydowanie lepszy był Janowicz, wygrywając 7:1.

W trzecim secie trwała zacięta walka, zawodnicy na przemian wygrywali swoje gemy serwisowe. Nerwowo było przy stanie 5:4 dla Browna, kiedy Niemiec nie wykorzystał kolejnych piłek meczowych. W kolejnym gemie to Janowicz przełamał rywala, co okazało się decydujące. Polak wygrał następnie swoje podanie i cały mecz w trzech setach.

Dzisiejsze zwycięstwo jest niezwykle ważne, gdyż w ubiegłym roku Janowicz zdobył sporo punktów, docierając w Montpellier do półfinału. W razie porażki w 1 rundzie straciłby cały ten dorobek. W drugiej rundzie najlepszy polski tenisista zmierzy się z lepszym z pary Benoit Paire – Nikoloz Basilashvili.

ATP Montpellier: Jerzy Janowicz – Dustin Brown 2:6 7:6 7:5