Japonia: Udany debiut Michała Kubiaka

22 paź 2016, 12:50

Udany debiut w japońskiej V-League zaliczył Michał Kubiak. Przyjmujący reprezentacji Polski wystąpił w meczu swojej drużyny – Panason Panthers – przeciwko drużynie Toyoda Trefuerza.

Kubiak który przed tym sezonem przeszedł do V-League z Halbanku Ankara pomógł swym nowym kolegom w osiągnięciu zwycięstwa 3:0 w meczu pierwszej kolejki japońskiej ligi.

Mimo że mecz zakończył się w trzech setach, nie należył on do najłatwiejszych dla drużyny Michała Kubiaka. Pierwszy set, najspokojniejszy, zakończył się wynikiem 25:19. W drugiej odsłonie kibice byli świadkami największych emocji. Ta partia została rozstrzygnięta na przewagi i zakończyła się wynikiem 30:28. W ostatniej partii goście walczyli do końca, ale gospodarze nie pozwolili na wyrwanie sobie zwycięstwa kończąc trzecią partię wynikiem 25:23.

Michał Kubiak rozegrał całe spotkanie. Na końcie Polaka statystycy zapisali 7 punktów zdobytych z atakiem (skuteczność 38,9%) oraz całkiem przyzwoity wynik, jeżeli chodzi o przyjęcie zagrywki (82%).

Kolejny mecz z udziałem Michała Kubiaka w drugiej kolejce V-League odbędzie się 5 listopada.

Panasonic Panthers – Toyoda Trefuerza 3:0 (25:19, 32:30, 25:23)