Strona główna Siatkówka PlusLiga Jastrzębianie lepsi od beniaminka PlusLigi

Jastrzębianie lepsi od beniaminka PlusLigi

0

W ramach 19. kolejki PlusLigi zespół Jastrzębskiego Węgla podejmował we własnej hali Aluron Virtu Warta Zawiercie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w trzech partiach. 

Pierwsza partia zapisała się zdecydowanie na koncie Jastrzębskiego Węgla. Rozpoczęli oni spotkanie od asa serwisowego Damiana Borucha, po czym osiągnęli sześciopunktowe prowadzenie 10:4. W zespole gości bardzo zauważalne były problemy z zagrywką, które nie pozwalały drużynie odrobić strat (16:6). Jastrzębianie doprowadzili wynik do końca i wygrali ostatecznie do 15.

Druga partia różniła się diametralnie od poprzedniej.  Zawiercianie nie pozwolili odskoczyć rywalom i utrzymywali się przy wyniku (8:8). Do tego punkt z serwisu dorzucił Grzegorz Bociek (14:14). Za niedługą chwilę tego samego dokonał Maciej Muzaj (18:17). Żaden z zespołów nie zdołał wyrobić przewagi, przez co zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka partii (23:23). Ostatecznie musiała ona zaskoczyć się po grze na przewagi. Lepsi okazali się gospodarze. Po asie serwisowym Lukasa Kampy triumfowali 30:28.

Trzecia, i zarazem ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od gry punkt za punkt (7:7). Goście zdołali wyjść na dwupunktowe prowadzenie (14:16), które stracili natychmiast na rzecz rywali (19:18). W końcówce spotkania lepsi znów okazali się podopieczni trenera de Giorgiego, którzy tym razem wygrali do 22.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)

MVP: Maciej Muzaj 

Jastrzębski Węgiel: Boruch, De Rocco, Ernastowicz, Hidalgo Oliva, Kampa, Muzaj, Strzeżek, Quiroga, Sobala, Popiwczak

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, Żuk, da Leon, Bociek, Pająk, Smith, Koga, Marcyniak, Długosz, Zajder, Kaczorowski, Andrzejewski, Popik, Patak

 

Komentarze