Strona główna Siatkówka PlusLiga Jastrzębski Węgiel bez Klubu Kibica?!

Jastrzębski Węgiel bez Klubu Kibica?!

0

Tuż po zwycięskim meczu z Omonia Nikozja, dzięki któremu jastrzębianie dostali sznase na grę w dalszej fazie Ligi Mistrzów zarząd klubu poinformował, że kończy współpracę z Klubem Kibica.

   “Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br. klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

    Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Alei Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8:00 do 15:00 celem złożenia  pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez prezesa klubu, Adama Gorola

 “Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny  z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie  meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem  awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

    Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy  regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.

    Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach” – kończy oświadczenie prezes klubu.

Rzeczywiście, podczas drugiego seta wspomnianego wyżej spotkania, jastrzębski Klub Kibica przerwał doping. W oświadczeniu wydanym przez KK na ich oficjalnym profilu na Facebooku czytamy, że było to spowodowane niechęcią zarządu do podjęcia rozmów z przedstawicielami KK, na temat dalszych warunków współpracy. Według informacji, do których dotarła nasza redakcja, zarząd klubu nie akceptuje sponsora strategicznego KK, firmy “MI-WO”. Podczas wczorajszego meczu Klub Kibica miał rozmawiać z prezesem Gorolem, sytuację próbował również uspokoić Salvador Hidalgo Oliva, jednak nie przyniosło to skutku.

Tak jak czytamy w komunikacie wydanym przez klub, zarząd wyraża chęć założenia zupełnie nowego Klubu Kibica. Co więcej, zaprasza do niego również członków obecnego KK.

Źródło: informacja prasowa Jastrzębski Węgiel / informacja własna

Komentarze